MHP İl Başkanlığı Seçimlerinde Efkan Erkan Güven Tazeledi

02 Nisan 2012

Çanakkale’de Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanlığı seçimlerini mevcut başkan Efkan Erkan 260 oy alarak kazandı. Cahit Özer 234 oy, Altan Ergin ise 53 oy aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanlığı seçimleri dün Halk Bahçesi’nde yapıldı. Seçimlerde Divan Başkanlığına MHP Teşkilat Başkan Yardımcısı ve MHK üyesi Kadir Şekerci seçildi. Kadir Şekerci parti delegelerine hitaben yaptığı açılış konuşmasında birlik ve beraberlik mesajını vererek, il başkanlığı seçimlerinin MHP, Çanakkale ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Günden maddelerinin teker teker okunarak yönetimin ibra edilmesinin ardından, il başkanlığı için aday olan Altan Ergin, Recep Cahit Özer ve Efkan Erkan salonu dolduran MHP delegeleri ve partililere duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Sandıktan çıkacak sonuca saygılıyım
Adaylardan Altan Ergin, konuşmasında sandıktan çıkacak karara saygılı olduğunu ifade etti. Ergin, “Milliyetçi Hareket Partisinin kongrelerini diğer siyasi partilerin kongrelerinden ayıran en temel özellik, bu kürsüden kişisel hırsların değil, milli hedef ve beklentilerin dile getirilmesi zaruretidir. Zira biz sıradan bir siyasi parti değil, Türk milletinin umut kapısıyız. O sebeple, Milliyetçi Hareket Partisinin kongrelerinde Ahmetler, Mehmetler, Hasanların siyasi gelecekleri değil, büyük milletimizin istikbali konuşulur. Tarife gerek yoktur. Nasıl bir Türkiye manzarası ile karşı karşıya olduğumuz aşikardır. Milli Birlik ve beraberliğimiz, bin yıllık kardeşlik hukukumuz hırpalanmış ve vatan bütünlüğümüz tehdit altına sokulmuştur. Ben bana destek veren vermeyen tüm dava arkadaşlarıma, huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum. Kadını erkeği, yaşlısı genciyle, sevdası Türkiye olan herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kongrenin neticesi ne olursa olsun, kazanırsam il başkanı, kaybedersem de en şerefli paye saydığım neferlik görevini teşkilatımın emrinde sürdüreceğimi taahhüt ediyorum. Sandıktan çıkacak sonuca ve hareketin kararına sonuna kadar saygılıyım. Diğer aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi.

Namus ve şeref sözü verdi
Adaylardan Cahit Özer, hiçbir seçimde hiçbir makama ve koltuğa aday olmayacağına namus ve şeref sözü verdi. Özer, “Bugün karşınıza genel başkanım Devlet Bahçeli’nin koltuğu ve onuru olduğuna inandığım, beş bin ülkücü şehidin kanının olduğuna inandığım il başkanlığına aday olarak karşınızdayım. Tam kırk yıldır bu hareketin bu davanın içindeyim. Bir gün olsun siperden geri adım atmadım. 23 yıllık devlet memurluğu dönemimde elime mikrofonu alıp, meydanlarda partimi ve davamı anlattım. Yılmadım, yıkılmadım, yılanlardan olmadım. Davama adam gibi sahip çıktım. Sizin ipotek koyulmayan ülkücü iradeniz biraz sonra sandığa yansıdığında, şayet bana il başkanı olarak yetki verirseniz, namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki, hiçbir seçimde hiçbir koltuğa ve makama aday olmayacağım. Seçime girerken teşkilatlarımı başkansız bırakmayacağım. Bizler bu millete hizmet etmenin yolu olarak, Türkiye’nin tek ve son çaresi olan Milliyetçi Hareket Partisini tek başına iktidara taşımak için yüreğimizi Çanakkale’nin üzerine koyduk.

Mevcut başkan kendinden emin konuştu
Mevcut İl başkanı Efkan Erkan’ın konuşması dinleyenler tarafından ilgi ile takip edildi. Erkan, “Davamızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür. Gelecekte bizi büyük bir mücadele beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir mücadele bu! Teşkilatımız ve mensuplarımız daima safları sık tutacak, aramıza nifak tohumları serpmek, ülküdaşlarımızı ahlak ve mantık dışı tartışmalara iterek bizi birbirimize düşürmek isteyenlerin oyunlarına gelmeyeceklerdir. Bugüne kadar ki ilçe kongrelerimiz büyük bir vakar ve ciddiyetle yapıldığı gibi, dayanışma ruhu ve güç birliğiyle 10 olağan kurultay’ını tamamlayacak olan MHP, genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli liderliğinde iktidar yürüyüşüne emin adımlarla devam edecektir. Çanakkale teşkilatları da bu mücadelede hep ön saflarda yerini almaya devam edecektir” dedi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir