MHP Marmara İl Başkanları Toplantısı Şehitler Abidesi’nde Yapıldı

28 Haziran 2010

Son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından Çanakkale’de bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Marmara Bölgesi il başkaları, bölge toplantısını 253 bin şehidin verildiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Şehitler Abidesi’nde yaptı.

Çanakkale, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Edirne ve Bursa illerinin il başkanlarının katıldığı toplantıdan önce katılımcılar, 253 bin şehidin verildiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nı ziyaret ederek şehitlere dua etti. Şehitlikte düzenledikleri toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP Çanakkale İl Başkanı Rıdvan Uz, son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından özellikle bu toplantıyı şehitlikte düzenleme kararı aldıklarını belirterek, “Bu toplantımıza Marmara Bölgesi’ndeki 10 ilimizin il başkanları katılıyor. Bu toplantımızı şehitlikte düzenlememizin en önemli sebebi de son günlerde yaşanan terör olayları ve AK Parti iktidarı süresince 800; açılımın ortaya atılmasının ardından da 180’e yakın şehidimizin olmasından kaynaklanıyor. Bu açılımının ortaya atılmasının ardından terör olayları had safhaya ulaşmış, her yerden şehit haberleri gelmeye başlamıştır. Ülkemiz neredeyse bir kan gölü haline gelmiştir. Biz de bu anlamda bu 253 bin şehidimizin huzuruna gelerek bu sıkıntılarımızı en iyi buradan duyurabileceğimize inandığımız için buraya geldik. İnşallah şehitlerimiz artık son bulur. Buradan da bu mesajı 10 il başkanımızla bütün Türkiye’ye gönderiyoruz” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu ise, “Hem teslimiyetçi siyasi taşeronlara, hem de dağda eşkıyalık yaparak bu millete meydan okuyanlara biz de buradan meydan okuyoruz. Bu vatan toprağının, vatan oluşunun bir bedeli vardır; bu bedeli ödeyerek bu vatan bu hale gelmiştir. Bugün başka hesaplar yaparak bölüşme, böldürme, ayrıştırma ve daha ötesi bir federatif bir yapı gayreti içinde olan silahlı taşeron örgüt ile siyasi taşeron örgüt 36 etnik unsurdan söz ederken, buradan da bu aziz vatanın yiğit evlatlarının bulunduğu yerden onlara bunun da o kadar kolay olmadığını söylüyoruz. Biz de buradaki şehitlerin kararlılığı ile gerekiyorsa bu vatanın birliği, beraberliği, bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna bizde canımızı vermeye hazırız” dedi.

MHP Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ise, 253 bin şehidin yattığı yerde duygusal anlar yaşadıklarını belirterek, “253 bin Çanakkale şehidinin ve kurtuluş savaşındaki şehitlerimizin huzurunda söz veriyoruz ki, Milliyetçi, ülkücü hareket onların yapmış olduğu bu anlamlı kutlu mücadelenin devam ettiği bir ocak olacaktır. Bizler bu mücadelenin bugünkü neferleriyiz. Bizler milliyetçi, ülkücü hareket olduğu müddetçe Türk milleti de var olduğu müddetçe herkes müsterih olsun. Türk devleti ebediyen ilelebet payidar olacaktır” dedi.

MHP Kocaeli İl Başkanı Ruhi Çavdar, “Buradan bu coğrafyayı bize vatan kılan, canını kanını ortaya koyanlara da minnetlerimizi, şükranlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz” dedi. Toplantıda Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Tekirdağ İl Başkanı Yunus Meral, Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek ve Bursa İl Başkanı Arif Demirören de birer konuşma yaptılar.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir