Milli Eğitim Bakanı Çelik'in Çanakkale'de Dikili Bir Ağacı Oldu

01 Mayıs 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin düzenlediği ‘1. Uluslararası Türkiye Eğitim Araştırmaları Kongresi’ne katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in, “Bana plaket vermeyin, bunun yerine fidan dikin” demesi üzerine, yetkililer Bakan’ın namına bir fidan dikti.

Çanakkale’de sabah saatlerinde Terzioğlu Kampüsü’nde gerçekleştirilen kongrede, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in kendisine plaket vermesi üzerine bir açıklama yapan Bakan Çelik, “Gittiğim her yerde bana plaket veriyorlar. Değerli Rektörümün plaketini şerefle alıyorum ancak buradan önemli bir hususu belirtmek istiyorum. Türkiye’de yüzde 100 kapasite ile çalışan nadir sektörlerden birisi plaket yapım sektörüdür. Milli Eğitim Bakanlığı’nda neredeyse bu konferans salonunun yarısı büyüklüğünde bir alan bu plaketlerle dolu. Ben de bu konuda ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’nda bir genelge yayınladım ve plaket verilmesini yasakladım. Özellikle de bana plaket verilmesini yasakladım. Nereye gidersem bana plaket veriliyor. Bunları koyacak yer olmuyor. ‘Bunun yerine benim adıma bir fidan dikip üzerine de adımı yazın’ dedim. Bu sayede bari bir dikili ağacımız olur” dedi.

Bakanın bu arzusu, aynı gün öğleden sonra Biga ilçesinde yapılan törende yerine getirildi. Rektör Ali Akdemir’in kendisi adına fidan diktirmesine çok sevinen Çelik, “Bizim de artık Çanakkale’de dikili bir ağacımız oldu” dedi.
Bakan Çelik ve beraberindekiler, daha sonra Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yapımı yeni tamamlanan, ‘Entelektüel Etkinlik Merkezi’nin açılışını yaptı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir