Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Milli Güvenlik Akademisi 66. Dönem Müdavimleri Çanakkale’de

Milli Güvenlik Akademisi 66. Dönem Müdavimleri Çanakkale’de

Milli Güvenlik Akademisi 66. dönem müdavimleri ilin tarihi ve turistik yerlerini gezmek üzere Çanakkale’ye geldi.

Sabah askeri uçakla Çanakkale’ye gelen 87 kişiden oluşan Milli Güvenlik Akademisi 66. dönem müdavimleri, ilk olarak 5 kişilik bir temsilci grubu ile Vali Abdülkadir Atalık?ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ile ilgili bir açıklama yapan Milli Güvenlik Akademisi Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Şentürk, akademide yer alan kamu bürokratlarına yönelik yılda 2 kez bu geziyi düzenlediklerini belirterek, ?Çanakkale gezisi Milli Güvenlik Akademisi Komutanlığı?nın planlı faaliyetlerinden birisi. Bizim maksadımız burada milli mücadelenin daha başlangıcı olan Çanakkale Savaşlarını kamunun en üst düzeyinde olan bu müdavimlerimize yerinde gösterip bilgiler arzetmeyi amaçlıyoruz. Ziyaretimiz burada 3 gün sürecek. 2 günü yarımada üzerindeki şehitlikleri ve abideleri gezeceğiz. Son gün ise Troia?yı ziyaret edip cumartesi günü öğleden sonra Çanakkale?de ayrılacağız? dedi.

Ziyaretin ardından Vali Abdülkadir Atalık ve Milli Güvenlik Akademisi Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Şentürk birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir