Milli İrade Sergisi Dualarla Açıldı!

22 Ağustos 2016

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Milli İradeye Saygı Sergisi”, yoğun bir katılım ile açıldı. Sergide, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı demokrasi mitinglerine gelmediği yönünde mizahi bir dille eleştiren Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “O cezalı, sergiyi en son o açsın. 27 gün demokrasi mitingine gelmedi, 28. gün gelsin” dedi.

15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi ve sonrasını anlatan fotoğrafları bir araya getiren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, “15 Temmuz Milli İradeye Saygı Sergisi” açılışını gerçekleştirdi. İskele Meydanı’nda bulunan Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen açılışa; başta Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olmak üzere, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Açılış öncesinde burada bir konuşma yapan Rektör Yücel Acer, 40 gün sürecek sergiye vatandaşları davet etti. 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında yaşananların Kurtuluş Savaşı ruhundan ayrı tutulmaması gerektiğini vurgulayan Acer, konuşmasında özellikle ÇOMÜ içerisindeki cemaat yapılanmasına değindi. Artık ÇOMÜ’nün bu yapı ile ilgili anılmayacağını dile getiren Rektör Acer; ” Artık üniversitemiz bir bilim yuvası olarak anılacaktır. Bu yapının temizlenmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız” diye konuştu.

“Çanakkale Halkı İle Gurur Duyuyorum”

Rektör Acer sonrasında söz alan Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise; Çanakkale halkının bu darbe girişimi sırasında gösterdiği duruşu tebrik ettiğini söyledi. Darbe gecesi vatandaşların ilk dışarı çıktığı illerden birinde yaşadığı için gurur duyduğunu söyleyen Turan; “15 Temmuz geceyi tüm Türkiye’den dünyaya bir demokrasi dersi verildi. Onlar ellerinde kendisini savunacak bir şey olmadan tankların karşısına çıkan halkımızın davranışına bir izah bulamıyorlar. 15 Temmuz başarılı olsaydı, kim hangi vali nerede olurdu tahmin bile edemiyorum. O gün dostumuz kim, düşmanımız kim, kahramanımız kim bunu da gördük. Çanakkale’de de eksiğiyle fazlasıyla aynı demokrasi heyecanını vermeye çalıştık. Şimdi her şeye rağmen bu yapıyla bağını koparmayanları görmezden gelemeyiz, ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.
1

Öte yandan konuşmaların ardından dualar edilerek serginin açılışına geçildi. Burada birbirleri arasında şakalaştığı görülen Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan objektiflerden kaçmadı. Basın mensuplarına seslenen Bülent Turan, Başkan Gökhan’ı göstererek mizahi bir şekilde; “O cezalı, sergiyi en son o açsın. 27 gün demokrasi mitingine gelmedi, 28. gün gelsin” dedi.
3
2

Yaklaşık 100 adet fotoğrafın olduğu sergi, Sürekli Eğitim Merkezi’nde 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir