Minik Öğrenciler Oryantasyon Eğitimine Başladı

Minik Öğrenciler Oryantasyon Eğitimine Başladı
12 Eylül 2011

Çanakkale’de ilköğretim 1. sınıf öğrencileri ile okul öncesi öğretime kayıt yaptıran 12 bin 159 minik öğrenci Oryantasyon eğitimi kapsamında okullarda öğrenime başladı.

Yeni öğrencilerin okula alışması, uyumu ve okul kurallarını öğrenmesi için yürütülen program çerçevesinde velilerin de öğrencilere eşlik ettiği Oryantasyon eğitimi zaman zaman renkli görüntülerin yaşanmasına sebep oldu. Sabah erken saatlerden itibaren anne ve babaları ile birlikte okullarına giden minik öğrenciler öğretmenleri ile tanışıp daha sonra sınıflarını gezdi. Bazı öğrencilerin anne ve babalarından ayrılmak istemediği okullarda gözyaşlarına hakim olamayanlar ise zorlu anların yaşanmasına sebep oldu. Sınıflarına girdiklerinde balonlar arasında ders kitaplarını gören öğrenciler bir yandan oyun oynarken, diğer yandan da ücretsiz olarak dağıtılan kitaplarını inceledi.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, 2011-2012 eğitim öğretim yılı kapsamında 5 bin 535 1. sınıf, 6 bin 624’de okul öncesi olmak üzere toplam 12 bin 159 öğrencinin Oryantasyon eğitimi kapsamında okullarda öğrenime başladığını belirterek, “12 ile 16 Eylül tarihleri arasında minik öğrencilerimiz okullara uyum sağlamaya çalışacaklar. 183 ilköğretim, 17 de anaokulu olmak üzere toplam 200 okulda öğrencilerimiz sabah saatlerinden itibaren okullarda oryantasyon eğitimine başladı” dedi.

İlk ve orta dereceli okullarda 73 bin öğrenci 19 Eylül Pazartesi günü eğitime başlayacak. 20 Ocak’ta yarıyıl tatili başlayacak ve 6 Şubat’ta yeniden ders başı yapılacak. 2011 – 2012 eğitim öğretim yılı 8 Haziran’da sona erecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir