Minik Sude Yardım Bekliyor

Minik Sude Yardım Bekliyor
14 Eylül 2014

Çanakkale’de işçi bir babanın kızı olan Sude Kahraman, küçük yaşta lösemi hastalığı ile savaşıyor. Kızlarını bir an önce sağlıklı görmek istediğini söyleyen baba Mehmet Ersin Kahraman, “Kızımın zor bulunan bir kan grubu var. Ab Rh negatif kan grubu. Bizim için şuanda kan bağışları çok önemli. Çanakkale’de çalıştığım firmadaki işyeri arkadaşlarım benden habersiz bir kampanya başlatmış, mutlu oldum. Ama ben maddiyattan çok çocuğumu sağlıklı görmek istiyorum. İzmir ve çevresinden kan bağışında bulunmak isteyen hayırseverler benimle iletişime geçerse çok mutlu oluruz” diyerek bağış çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Çanakkale Anadolu Hastanesi’ne kaldırılan 6 yaşındaki Sude Kahraman, lösemi tanısı konulduktan sonra İzmir Ege Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Kahraman ailesinin mutluluk kaynağı olan küçük Sude’nin, İzmir’de ki tedavisi 8 gündür devam ediyor. Kızlarının yanından bir an olsun ayrılmayan Selver ve Mehmet Ersin Kahraman çifti, kan bağışları için vatandaşlardan yardım beklediğini şuana kadar birçok kişinin kendilerine yardımcı olduğunu fakat hastane yönetiminden daha fazla kan ihtiyacı olduğuna dair bildiride bulunduğuna dikkat çektiler. Sude’nin zor bulunan bir kan grubuna sahip olduğunu söyleyen baba Mehmet Ersin Kahraman, özellikle İzmir ve çevre illerden yapılacak kan bağışlarının hayati önem taşıdığını dile getirdi. Kızlarının lösemiyle olan savaştan galip çıkacağını söyleyen baba Kahraman; “Tedavi sürecinde aylık olarak kan değişimleri yapılacak. Kızımın zor bulunan bir kan grubu var. Ab Rh negatif kan grubu. Bizim için şuanda kan bağışları çok önemli. Kan alındıktan sonra Çanakkale’den İzmir’e götürülemiyor. Bu nedenle kan bağışında bulunacak kişinin İzmir yakınlarında olması gerekiyor. İzmir ve çevresinden kan bağışı ve trombosit için yardımda bulunmak isteyen hayırseverler benimle 0 543 672 01 25 nolu telefondan iletişime geçerse çok mutlu oluruz” dedi.

İŞ ARKADAŞLARI YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
Mehmet Ersin Kahraman’ın 6 yaşındaki kızı Sude’ye lösemi teşhisi konulduğunun duyulmasından sonra işyerindeki arkadaşları yardım için kampanya başlattı. Şirket çalışanları yaptıkları açıklamada “Arkadaşlar; Çanakkale Doğalgaz çalışanlarından arkadaşımız Mehmet Ersin Kahraman’ın kızı Sude Kahraman’a lösemi(kan kanseri)teşhisi konulmuştur.Minik Sude’miz için yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Hastalığı için 11-12 aylık bir tedavi süreci vardır. Bu sürede Ege Tıp Fakültesinde tamamlanacak olup ailesi ile birlikte İzmir’de konaklayacaklardır. Maddi manevi desteklerinizi bekliyoruz. Yardımlar Bölge Müdürümüz Sayın Muhammet Aloğlu’nun hesap numarasına yatırılacak olup ayni zamanda tarafıma da teslim edebilirsiniz (bağış makbuzu karşılığında) Mehmet Ersin Kahraman arkadaşımıza elden teslim edilecektir. IBAN; TR49 0006 2000 4550 0006 66 03 00’dir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir