Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Minikler Oryantasyon Eğitimine Başladı

Minikler Oryantasyon Eğitimine Başladı

Çanakkale’de ilköğretim 1. sınıf öğrencileri ile okul öncesi öğretime kayıt yaptıran 16 bin minik öğrenci Oryantasyon eğitimi kapsamında okullarda öğrenime başladı.

Sabah erken saatlerden itibaren anne ve babaları ile birlikte okullarına giden minik öğrenciler öğretmenleri ile tanışıp daha sonra sınıflarını gezdi. Bazı öğrencilerin anne ve babalarından ayrılmak istemediği okullarda gözyaşlarına hakim olamayanlar ise zorlu anların yaşanmasına sebep oldu.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, 2010-2011 eğitim öğretim yılı kapsamında 6 bini 1. sınıf, 10 bini de okul öncesi olmak üzere toplam 16 bin öğrencinin Oryantasyon eğitimi kapsamında okullarda öğrenime başladığını belirterek, ?14-17 Eylül tarihleri arasında minik öğrencilerimiz okullara uyum sağlamaya çalışıyorlar. 182 ilköğretim, 16 da anaokulu olmak üzere toplam 198 okulda öğrencilerimiz sabah saatlerinden itibaren okullarda oryantasyon eğitimine başladılar? dedi.
Vefa Bardakçı ilk ve orta dereceli okullarda 73 bin öğrencinin ise 20 Eylül Pazartesi günü başlayacağını sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir