Mis Sabun Kursu Açıldı

Mis Sabun Kursu Açıldı
16 Nisan 2009

Çanakkale’de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde “Mis Sabun Kursu” açıldı.

İMKB Endüstri Meslek, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi?nde açılan kurs ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye İş Kurumu Çanakkale İl Müdürü Ahmet Kasap, işsiz bayanları iş sahibi yapabilmek amacıyla açılan kursun önemine değinerek, ?Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu işbirliğinde açılan kursumuza katılanlar yapılan başvuruların ardından tek tek araştırılarak seçildi. Bu kişilerin herhangi bir yerde çalışmıyor olması ve sigortalarının da bulunmaması gerekiyor. Yapılan incelemelerin ardından tespit ettiğimiz 15 kursiyerimiz 1 ay sürecek ?Mis Sabun Kursu?na katılma hakkını elde etti. Bu kursiyerlerimize proje sebebiyle kişi başı günlük 15 TL ücret ödenecek. Çanakkale Cezaevi 2. Müdürü Kemal Kesim tarafından verilecek kursumuzda kursiyerlerimize sabun yapımı, şekillendirme, koku verme ve boyama konularında bilgiler verilecek. 1 ay sonunda yapılacak imtihanda başarılı olanlar ise Milli Eğitim Bakanlığı?ndan onaylı belgelerine sahip olacak. Haftada 5 gün saat 17.00 ile 21.00 saatleri arasında yapılacak kursa devamlılık önemli. Kursiyerlerimiz günlük 15 TL paralarını alabilmeleri için kursa devam etmeleri gerekiyor. Kursiyerlere ödenecek paralar ise kurs sonunda toplu olarak verilecek? dedi.

Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamit Saygılı da açılan kurs sayesinde işsiz bayanların bir iş imkanına kavuşacağını ifade ederek, ?Kursun bitiminin ardından bayanlarımız kendi atölyelerini kurup sabun üretimi yapabilecekleri gibi herhangi bir yerde de çalışarak gelir elde edebilecekler. Meslek edindirme amaçlı bu tür kurslarımız bundan sonra da devam edecek? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir