Misafir Öğrencilere Anadolu Turu

18 Haziran 2015

Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (CUODER) Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen “Gençler El Ele Aydınlık Geleceğe” projesi kapsamında ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu ile birlikte organize ettiği Anadolu Turu Programı İzmir, Efes, Konya ve Bursa şehirlerini kapsayan gezi programı 14-17 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Misafir öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program, 14 Haziran 2015 pazar 01.00’da İzmir’e hareket ile başladı. İzmir’de Kemer altı çarşısı, Konak Meydanı ve kordon boyunda vakit geçiren öğrenciler tarihi Hisar Camiini ziyaret ettiler. İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği’ni de ziyaret eden topluluk öğleden sonra Efes antik kentine geçtiler. 15 Haziran 2015 Pazartesi günü Mevlana’nın Şehri Konya’ya giden misafir öğrenciler burada Alaeddin Tepesi ve Camii , Mevlana Türbesi İplikçi Camii ziyaret edildi.Ardından Şehir turu yapıldı. İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneğinde misafir olarak konakladıktan sonra Bursa’ya hareket ettiler. 16 Haziran 2015 Salı günü Bursa’da Emir Sultan Türbesi, Koza Hanı, Tarihi Irgandı Çarşılı Köprüsü ve Ulu Camiini ziyaret eden misafir öğrencilere Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğinin gönüllüleri rehberlik etti. Bursa’dan 17 Haziran 2015 Çarşamba günü Çanakkale’ye dönüşle noktalanan Anadolu Turu dört günlük yorucu olmakla beraber güzel anılarla dolu bir etkinlik gerçekleştirilmiş oldu. Etkinlik boyunca rehberlerden bilgi alan Anadolu’nun tarihi hakkında yeni bilgiler öğrenen ve bol bol fotoğraflar çeken misafir öğrenciler memnuniyetlerini dile getirerek çok verimli, eğitici ve öğretici bir gezi programı olduğunu ifade ettiler.
Etkinliği gerçekleştiren Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan programla ilgili olarak “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrencilerin katıldığı programa destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığına, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer’e, Rektör Danışmanı Mirza Tokpınar Hocaya, ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğuna ve bizlere rehberlik etmelerinin yanında her türlü desteği veren İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğine, Konya’da İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneğine ve Bursa’daki İpekyolu Uluslararası Öğrenci derneğine teşekkürlerimizi sunuyoruz”dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir