Mısırlı Gazeteciler İÇDAŞ’ı Ziyaret Etti

24 Nisan 2012

Türk demir çelik ürünleri gelişen teknoloji ve uygulamaları ile dünyadaki pazar payını her gün artırırken Mısır’dan gelen 5 büyük gazetenin editörü İÇDAŞ tesislerine konuk oldu.

Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) davetiyle Türkiye’ye gelen gazeteciler sektörün önde gelen firmalarını yakından inceleyerek Türk Demir Çelik Sektörünü Mısır’a tanıtacaklar.

Akhbar El Yom Gazetesinden Heba Omar, Elalam Elyoum Gazetesinden Momen Magad, Al Ahram Gazetesinden Mayssa Elsalakawy, Elmasry Alyom Gazetesinden Naggy Abd Elaziz ve Almal gazetesinden Elmorsy Ezzat’tan oluşan gazeteci heyetine Mısır’dan Ayman Elgebily refakat etti.

Tesislere İÇDAŞ helikopteriyle gelen misafirlere brifing verilmesinin ardından İÇDAŞ Biga entegre demir çelik tesislerini gezen gazeteciler; Arap dünyasında ve Mısır’da Türkiye’ye ve Türk ürünlerine her geçen gün artan bir ilgi olduğunu belirttiler. Türkiye’nin Mısır’da korkusuz ve cesur bir ülke olarak tanındığını, ülkede birçok Türk dizisinin ilgiyle izlendiğini söylediler.Türkiye’de böyle gelişmiş bir teknoloji ile demir çelik üretilmesinden mutluluk duyduklarını, Mısır-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesi için ticari ilişkilerin gelişmesinin büyük önem taşıdığına vurgu yaptılar.

İÇDAŞ yetkililerine konukseverlikleri için teşekkür eden Elmorsy Ezzat “Burada kendimizi evimizde gibi hissettik. Türkiye’nin başarılarını kendi başarımız gibi görüyoruz. Türkiye teknoloji ve ürünleriyle gelişim arzumuz için değerli bir örnek. Burada yemyeşil bir dünya ile kucaklaşmış İÇDAŞ tesislerini gördük. Mısır’da anlatacak çok şeyimiz var” dedi.

Tesis gezisi ardından Mısırlı gazeteci heyeti helikopterle İstanbul’a hareket ederek tesislerden ayrıldılar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir