Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Muharrem Erkek: “İnşaatı Çok Seven İktidar, Yurt Sorununu Niçin Çözmedi?”

Muharrem Erkek: “İnşaatı Çok Seven İktidar, Yurt Sorununu Niçin Çözmedi?”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Adana Aladağ’da yaşanan yurt yangını ve canlarını kaybeden öğrenciler adına iktidara seslendi: “Çocuklarını koruyamayan bir devlet, bir iktidar olur mu? Betonlaşmayı, inşaatı her şeyden çok seven bir iktidar, on dört yıldır yurt sorununu bu memlekette niçin çözmedi? On dört yıldır dev siteler, gökdelenler yapan TOKİ’ye niçin her ilde çocuklarımız için yurtlar yaptırılmadı? Acaba saray için harcanan paralarla çocuklarımız için bu memlekette kaç yurt yapılabilirdi?”

TBMM’de söz alan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Adana Aladağ’da yaşanan yurt yangını hakkında şu açıklamaları gerçekleştirdi;”Acılarımız her geçen gün büyüyerek derinleşiyor çünkü ülkemizde çocuklar ölüyor çünkü küçük çocuklara taciz, cinsel istismar iddiaları bitmek bilmiyor. Çocuklarını koruyamayan bir devlet, bir iktidar olur mu? Betonlaşmayı, inşaatı her şeyden çok seven bir iktidar, on dört yıldır yurt sorununu bu memlekette niçin çözmedi? On dört yıldır dev siteler, gökdelenler yapan TOKİ’ye niçin her ilde çocuklarımız için yurtlar yaptırılmadı? Acaba saray için harcanan paralarla çocuklarımız için bu memlekette kaç yurt yapılabilirdi? Bugün herkes Adana’da. Lütfen çocuklar öldükten sonra değil, çocuklar ölmeden bir yerlere gidin, çocuklar ölmeden bu memleketin her köşesinde çocukların kaldığı yurtları denetleyin ve hiçbir kişiye ya da gruba ayrıcalık yapmayın. Çünkü yönetenler sorumludur; yönetenler vicdanen, hukuken ve siyaseten sorumludur”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir