Muhterem Çapkan, Kent Müzesi’nin Konuğu Oldu

24 Şubat 2011

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde düzenlenen Kent Sohbetinin 23 Şubat Çarşamba günü konuğu Sayın Muhterem Çapkan oldu.

Kent Müzesinin, Çarşamba Etkinliğinde konuğu olan Muhterem Bey, eskiden Hal olarak kullanılan Aynalı Çarşının restorasyon öncesi ve sonrası hikayeleri ile birlikte yapısal değerinden bahsetti. Sayın Çapkan, okul dışındaki zamanlarının dükkanda geçtiğini belirtirken mesleği babasından devraldığını belirtti. Esnaflık, anıları ile akşamı renklendiren Muhterem Bey, çarşının günlük diyaloglarından ve renkli simalarından bahsederken her mahallenin meşhur delileri olduğu gibi halin de delilerinin olduğunu ve isimlerini tespit etmeye çalıştıklarında sayılarının dokuzu bulduğunu belirtti. İlginin yoğun olduğu Kent Sohbetine katılanlar, kışın soğuk Çarşambasında eski Çanakkale’yi dinlemenin ayrıcalığını yaşadılar.

“Kentte Esnaflar I” sergisinin son Çarşamba Etkinliğinde Kent Müzesinin konuğu 2 Mart 2011 tarihinde, saat 18.00’de “Bir Fırıncının Anıları” sohbet konusu ile Sayın Hüsnü Şen olacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir