Murat Bayrak Vefat Etti

24 Kasım 2015

Eski Çanakkale Milletvekili Murat Bayrak (97) vefat etti.12 Eylül askeri darbesi sonrası Almanya’ya yerleşen ve üç yıl önce Türkiye’ye dönen işadamı Murat Bayrak (98), önceki gün hayatını kaybetti. Ölümünden bir gün önce Hürriyet gazetesinde, oğlu Murat Bayrak ile dört kız kardeşi arasındaki 15 milyar liralık miras kavgası haber olmuştu. Murat Bayrak, 1970’li ve 80’li yıllarda, sözleri ve icraatlarıyla çok sık haber olan bir siyasi kişilikti.

Bayrak’ın cenazesi bugün İstanbul Fatih Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Yeni Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Yenipazar’da doğan Bayrak, Viyana Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. İktisat doktoru olan Bayrak, Sancaktül Sanayi A.Ş. İdare Meclisi Başkanlığı yaptı. Bayrak, 15. Dönem’de milletvekilliği görevinde bulundu. Murat Bayrak, evli ve dört çocuk babasıydı.Bayrak ailesi son olarak miras kavgası ile gündeme gelmiş, Murat Bayrak’ın oğlu Mustafa Bayrak, dört kız kardeşine mirastan pay vermeyince, ailenin kızları hukuk mücadelesi başlatmıştı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir