Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Murat Köse İlköğretim Okulu’ndan Büyük Başarı

Murat Köse İlköğretim Okulu’ndan Büyük Başarı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından “Dördüncü Eğitimde İyi Örnekler Konferansı” kapsamında, Türkiye genelinde tüm okullar arasında düzenlenen “En İyi Görünümlü ve Çocukların Dünyasına En Uygun Okul Bahçesi” yarışmasında, Çan 75.Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu İl Birincisi oldu.

15 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında yapılan yarışmada, 75.Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu, ilk önce Çan İlçe Birincisi, ardından da Çanakkale İl Birincisi olarak, 7-9 Ekim 2008’de Ankara’da yapılacak “En İyi Görünümlü ve Çocuklarımızın Dünyasına En Uygun Okul Yarışmasında” Çanakkale’yi temsil etmeye hak kazandı. Yarışmaya büyük bir titizlik içinde hazırlandıklarını belirten Çan 75.Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu Müdürü Davut Yılmaz, “Okulumuz binasının yapımına 1995 yılında başlanmış olup eğitim-öğretime 1998-1999 öğretim yılında başlamıştır. Devlet-Millet işbirliği kapsamında yapılan okulumuz binasının yapımına 1990 Yılı Kırkpınar Ağası Yüzbir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Murat Köse inşaat malzemelerini vererek yapımına katkıda bulunmuştur. Okulumuzun açıldığı yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 75. yılı olması dolayısıyla okulumuzun adı 75.Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu adını almıştır. Okulumuzun artan öğrenci sayısını karşılamak üzere sekiz derslik ilavesi 1998 yılında yapıldı. Şu an itibarıyla okulumuzda iki ana sınıfı, bir özel eğitim alt sınıfı, 13 birinci kademe ve 10 ikinci kademe toplam 26 şubede 665 öğrenci öğrenim görmektedir. Bir müdür, iki müdür yardımcısı, bir rehber, bir formatör, iki ana sınıfı, 15 branş ve 13 sınıf öğretmeni ile bir hizmetli olmak üzere 36 kişilik personelimizle eğitim öğretime devam etmekteyiz” dedi. Yılmaz, okullarından bu güne kadar 670 öğrenci mezun olduğunu ve mezun öğrencilerinin ilk yıllarda orta öğretime devam oranı yüzde 97 iken son yıllarda, bu oranın yüzde 100’lere çıktığını belirtti. Mezun öğrencilerin bu güne kadar Fen Liseleri, Askeri Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Anadolu Liseleri ve diğer Anadolu Teknik Liseleri kazanarak öğretmenlerini ve anne-babalarını mutlu ettiklerini ekledi.

Yorumlar

kadir melih can (24/11/2008 20:24)

BEN DE MURAT KÖSE İÖO DA 6. SINIFLARDA OKUYORUM VE BU OKULA BU SENE TRANSFER OLDUM.BUNA RAĞMEN GERÇEKTEN BU OKULUN SÜPER BİR YER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM VE DEVAMINI DİLİYORUM:) 6-C SINIFINDAYIM

İpeksu (17/10/2008 19:42)

Bende o okulda orta1 e gidiyorum gerçekten okulumuz hakediyor çok güzel temizlik , eğitim , bahçe.. ve daha bir sürü yönden =) Tebrikler

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir