MÜSİAD’tan Gökçeada Depremi ve Kentsel Dönüşüm Toplantısı

03 Haziran 2014

Çanakkale Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) inşaat sektör kurulu, yaşanan depremlerin ardından kentsel dönüşüm konusunu ele alan bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya MÜSİAD genel merkezinden İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir de katıldı.

Çanakkale MÜSİAD İnşaat sektör kurulu Başkanı Mefail Ceyhan’ın toplantıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin gerçeği olan deprem ve bu gerçeği göz ardı etmeden milletimiz bu depremlerden en az zararla atlatabilmesinin arzusu içerisindeyiz. Bu bağlamda son yaşanan Gökçeada depremi ve bu depremde şans eseri hiçbir can kaybının olmaması en büyük tesellimiz olmuştur. Ancak böyle bir durumda yapılarımızın ne derece sağlam olduğunu ve hiçbir şeyin insan hayatından önemli olmadığını bir kez daha görmüş olduk. 1. Derecede deprem bölgesi olan Çanakkale şehrimizde yapıların bir kısmının eski ve dayanıksız olması, MÜSİAD Çanakkale olarak bu durumu etraflıca ele almamıza neden oldu. Bu sebeple MÜSİAD Genel merkez inşaat sektör kurulu başkanımız Sn. Burhan Özdemir?i davet edip deprem ve kentsel dönüşüm içerikli toplantımızı gerçekleştirdik. MÜSİAD Çanakkale olarak Çanakkale halkımızın rant kaybetmeksizin ve daha güvenli evlerde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için gereken adımları ivedilikle atıp yerel yönetimle bu dönüşümü birlikte gerçekleştirebileceğimizi öngördük. Bütün imkânlarımızı kullanarak MÜSİAD’a üye olan müteahhitlerimiz oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmak için gereken adımları atacaktır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir