Müsilaj Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Müsilaj Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
17 Haziran 2021

Marmara Denizi’ni etkisi altına alan ve deniz ekosistemini büyük ölçüde etkileyen müsilajla mücadele kapsamında 16 Haziran 2021 Çarşamba günü Marmara Denizi Eylem Planı Çanakkale İl Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Valiliği ile ÇOMÜ iş birliğinde Troya Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat’ın yanı sıra kurum müdürleri, akademisyenler ile STK temsilcileri katılımda bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile  başlayan toplantında açılış konuşmalarını yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve Vali İlhami Aktaş, müsilaj ile etkin mücadele edilmesi amacı ile çalışmaların başladığını ifade etti. Ardından ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sibel Menteşe moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda sunum yapan akademisyenler ve ilgili kurum temsilcileri; müsilajın oluşumu, denizel ekosisteme ve balıkçılığa etkileri ile müsilajla mücadelede atılması gereken adımlara ilişkin bilgi verdi.

Yapılan sunumların ardından katılımcılar katkı ve temennilerini paylaşırken, toplantı soru cevap bölümü ile sonlandı.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir