Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun Yıkımına Başlandı

06 Şubat 2012

Çanakkale’de depreme dayanıksız olması gerekçesiyle 2 ay önce boşaltılan ve yerine yenisi yapılması kararlaştırılan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun yıkımına başlandı.

Van’da meydana gelen depremin ardından Çanakkale’deki okulları yakın takibe alan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, depreme dayanıksız olan okulları tespit ettirmişti. Milli Eğitim Müdürlüğü de yapılan denetimler sonunda depreme dayanıksız olan il merkezinde 41 yıl önce eğitim öğretime başlayan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ile 44 yıl önce eğitim öğretime başlayan Merkez İlköğretim Okulu’nu kapatarak öğrencileri civarda bulunun diğer okullara dağıtmıştı. Çanakkale İl Genel Meclisi de son toplantısında kapatılan Mustafa Kemal ve Merkez İlköğretim Okulları’nın yıkılmasına karar vermişti.

MUSTAFA KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU’NUN YIKIMINA BAŞLANDI
Alınan kararın ardından hayırsever işadamı İsmail Baraktar tarafından yaptırılacak Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun yıkımına ise önceki gün başlandı. 18 derslikli olacak ve yaklaşık 1,5-2 milyon TL’ye mal olması planlanan okulun yapımına yıkımın ardından hemen başlanacağını belirten yetkililer, “Okulun yıkımı 10 gün içinde tamamlanacak. İlk etapta çerçeveler ve kapıların sökümü gerçekleştirildi. Şimdi de çatının sökülmesi devam ediyor. Salı gününden itibaren kepçe ile okulun yıkımı yapılacak. 10 gün içinde yıkımı tamamlayıp inşaatı yapacak müteahite burasını teslim edeceğiz. 2 katlı olması düşünülen okulun 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete girmesi planlanıyor” dedi.

Öte yandan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun ardından Merkez İlköğretim Okulu’nun da kısa sürede yıkılarak yerine yenisinin yapılmasının planlandığı öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir