Mustafa Sarıgül Gelibolu’da

06 Mart 2009

Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, “Cumhuriyeti koruyalım diyor Ankara’daki bir vatandaş. 40 yıldır orada oturuyor. Ağzına bir laf almış; Atatürk aşağı, Atatürk yukarı. Ankara’daki zalime söylüyorum: Atatürk’ten elini çek” dedi.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde düzenlenen mitinge katılan Sarıgül, kendisini dinleyenleri hiçbir parti gözetmeksizin selamladığını ve kutsal olan bu topraklarda bayrak ve toprak için canlarını feda eden kahraman şehitleri saygı ve sevgiyle andığını söyledi. Mahalli seçimlerin bir demokrasi bayramı içinde geçmesini temenni ettiğini belirten Sarıgül, vatandaşların seçimlerde siyasi parti adayları için birbirlerine kem gözle bakmamalarını arzu ettiğini ifade ederek, ”Çünkü seçimler gelir geçer” diye
konuştu.

Seçimlerde adayların kendi proje ve düşüncelerini anlatması, Gelibolu’ya neler yapacağını konuşması gerektiğini anlatan Sarıgül, şunları ifade etti: “Adaylar Gelibolu’yu nasıl şahlandıracağını konuşmalıdır. Bugün bakıyorum Ankara’da ne yazık ki siyaset, kalite seviyesinin çok çok altında. Liderler birbirlerine karşı söylemedikleri lafı bırakmıyor. Bu bizim üslubumuz değil.”

“ANKARA’DAKİ BİR ZALİME SESLENİYORUM: ATATÜRK’TEN ELİNİ ÇEK”

Siyasette İsmet İnönü’nün devlet adamlığını, Bülent Ecevit’in dürüstlüğünü ve Turgut Özal’ın pratik çözümlerini örnek aldığını dile getiren Sarıgül, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkiye’nin geleceği başkalarının söylediği gibi lafla korunmaz, icraatla korunur. Cumhuriyet’i koruyalım diyor Ankara’daki bir vatandaş. 40 yıldır orada oturuyor. Ağzına bir laf almış; Atatürk aşağı, Atatürk yukarı. Sevgili başkan adayı, Atatürk’ü sakın ha sakın siyaset malzemesi yapmanı arzu etmiyorum. Çünkü biz Çanakkale’de, Sakarya’da ve Kocatepe’de mücadele verirken Atatürk’ün yanında her siyasi partiye mensup yurttaşımız vardı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, herkesin Atatürk’üdür. Buradan
Ankara’daki bir zalime sesleniyorum. Atatürk’ten elini çek.”

Sarıgül, komşusu açken onunla ilgilenmeyen birinin ne kadar zengin olursa olsun hiçbir anlamı olmadığını ifade ederek, “Burayı Allah’ın izniyle öyle bir toparlayacağız ki. Allah’ım insanları denemek için ya para verir ya makam verir. Paranız çok olabilir, makamınız da yüksek olabilir ama adam olmazsanız ne işe yarar. Önemli olan adam olmaktır” ifadelerini kullandı.

Gelibolu’nun el ele ve omuz omuza olması gerektiğine dikkat çeken Sarıgül, Gelibolu’nun Türkiye’nin incisi olduğunu, başkan adaylarıyla da Türkiye’nin birincisi olacağını öne sürdü.

İHA

Yorumlar...
  • vermek istemiom
    09/03/2009 16:39

    selam ben geliboluyu çok seviorum orda yaşamak çok isterdim ama yaşayamıorum bna keşke yardım edebilseniz.Ordaki sevdiklerimi çok özlüorum aslında geliboluya 2 saat mesafelik uzaktayım ama işte allah bilir o 2 saatlik bi ömre bedel gidemeyen gidemio ne yapacağımı bilmiorum kmsede bni anlamıo o kadar buyuk duyglar yaşıorum ki am inanmıolar of OF sizi çok seviorum kib bye's....

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir