Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
reklam
reklam
Naim Süleymanoğlu’nun adı ÇOMÜ BESYO’ya verildi!

Naim Süleymanoğlu’nun adı ÇOMÜ BESYO’ya verildi!

ÇOMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Salonu’na, Türk sporunun efsanevi ismi, tüm otoritelere göre tüm zamanların en iyi haltercisi, “Dünyanın En İyi Sporcusu” unvanına sahip Naim Süleymanoğlu’nun adının verilmesine, ÇOMÜ Senatosunca oy birliği ile karar verildi.

İlk dünya rekorunu 15 yaşında kıran Naim Süleymanoğlu’nun; 1984, 1985 ve 1986 yıllarında dünyada “Yılın Haltercisi”, 1988 Seul, 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda üç kez olimpiyat şampiyonu, 8 kez dünya şampiyonu, 46 dünya rekoru, 1988 Seul Olimpiyatlarında 6 dünya, 9 olimpiyat rekoru başarılarından, Türkiye’ye Olimpiyatlarda güreş dışında ilk altın madalyayı kazandıran sporcu olmasından ve 1992 yılında Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilmesinden dolayı BESYO Spor Salonu’na ÇOMÜ Senatosunun aldığı karar ile “Naim Süleymanoğlu Spor Salonu” adı verildi.

Filtreler:
Görüntülenme: 23
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir