Namık Kemal Ölümünün 120. Yılında Törenlerle Anılacak

29 Kasım 2008

Vatan ve hürriyet şairi Namık Kemal, ölümünün 120. yıldönümünde Gelibolu ilçesinin Bolayır beldesindeki mezarı başında anılacak.

Bolayır beldesinde 2 Aralık Salı günü saat 10.00’da düzenlenecek tören, Namık Kemal’in mezarına çelenk sunulması ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bolayır Belediye Başkanı Ferit Erdoğan tarafından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapılacak. Şehit Nuriye Ak İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Deniz Yapıcı tarafından Namık Kemal’in şahsiyet ve fikir hayatı anlatılacak, Türkçe öğretmeni Dönem Pınarbaşı tarafından ise, “Hürriyet Kasidesi” okunacak.
Öğrencilerin de şiirler okuyarak katılacağı Bolayır beldesindeki tören, Gazi Süleyman Paşa’nın türbesine çelenk sunulması ile sona erecek. Aynı gün saat 14.00’te ise Atatürk Kız Meslek lisesi konferans salonunda Namık Kemal konulu bir konferans düzenlenecek.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • ESMA
    31/01/2009 16:05

    ben bu anma programını ve namık kemali gururla anıyorum çünkü bende bolayırda yasıyorum ve anma töreninde şiir okudum bu beni çoooook mutlu etti ve namık kemal gibi bir şaire geçmişte çok haksızlık edildiğini düsünüyorum

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir