Nazım Hikmet, Doğumunun 113. Yıl Dönümünde Anıldı

Nazım Hikmet, Doğumunun 113. Yıl Dönümünde Anıldı
13 Ocak 2015

Çanakkale Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2015 Pazartesi günü düzenlediği şiir ve müzik dinletisi ile doğumunun 113. yılında Usta Şair Nazım Hikmet’i andı.

Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda düzenlenen “Nazım Dostları” şiir ve müzik dinletisinde Orhan Aydın ve Nihat Behram okudukları şiirler, Ufuk Karakoç, Haluk Çetin ve İsmail Hakkı Demircioğlu seslendirdikleri türküler ile sahne aldı.

Türkiye’nin aydınlık yüzü diye hitap ettikleri Çanakkale ile buluşmaktan duydukları mutluluğu dile getiren sanatçılar, şiirler ve türküler eşliğinde, Nazım Hikmet ile birlikte yakın tarihimizde yaşanan toplumsal olayları da andı. “Davet”, “Otobiyografi”, “Kız Çocuğu” gibi her kelimesi yüreklere işleyen şiirleri ile Nazım Hikmet bir kez daha satırlarının gücünü hissettirdi.

“Nazım Hikmet Memleket” türküsünün hep birlikte söylenmesiyle sona eren gecede, salonu dolduran kalabalık dinleyiciler arasında Eşi Hale Gökhan ile birlikte bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sanatçılara çiçek takdim etti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir