Nefes Kesen Hırsız Polis Kovalamacası

Nefes Kesen Hırsız Polis Kovalamacası
20 Aralık 2008

Çanakkale’de 2 ayrı yerden araç çalan hırsız, polislerin 3 saat süren kovalamacası sonucu Biga ilçesi girişinde yakalandı.

Edinilen bilgiye göre Ezine ilçesindeki bir oto galerisinden çaldığı 17 LH 870 plakalı otomobil ile Çanakkale’ye kadar gelen M.E., Kepez beldesindeki Keresteciler Sitesi’nde aracı terk ederek 17 DH 808 plakalı Mercedes marka başka bir aracı çalıp kaçtı. Araç sahibinin durumu polise bildirmesinin ardından nefes kesen bir kovalamaca başladı. Çaldığı araçla süratli bir şekilde Lapseki istikametine giden şahısı yolda durdurmak isteyen 2 polis, takibe başladı. Aşırı süratli gitmesi sebebiyle aracı bir türlü durduramayan emniyet kuvvetleri, Lapseki girişinde yola barikat kurdu. İlçe girişinde ara sokaklara girerek bir süre izini kaybettiren araç hırsızı, ara sokaklarda bulundu. Ekipler, Biga ilçesi yönüne doğru yol alan şahsı takibe devam etti. Biga ilçesi girişinde de yola barikat kurarak şahsı etkisiz hale getirmek isteyen ekipler, uzun süre aracın gelmesini bekledi. Yakalanacağını anlayan şahıs, bu kez Lapseki ilçesine bağlı Şevketiye ve Çataltepe köy yoluna girerek izini kaybettirmek istedi. Burada çaldığı
aracın plakasını çıkarmaya çalışan şahsın şüpheli hareketlerini gören köylüler, durumu emniyet birimlerine bildirdi. Ardından polisler ve hırsız arasında yeniden kovalamaca başladı. Çaldığı araç ile ana yola çıkan şahıs, Biga ilçesine doğru gitmeye başladı. İlçe girişinde kurulan barikatı gören şahıs yakalanacağını anlayınca yeniden geri dönüp Çanakkale istikametine doğru yol olmaya başladı. Ancak çemberi daraltan emniyet kuvvetleri, 3 saat takip ettikleri şahsı Lapseki ilçesi ile Biga ilçesi sınırında yakalamayı başardı. Aracın arka camı ile lastiklerine ateş ederek aracı durdurabilen ekipler, şahsı araç içerisinde etkisiz hale getirdi. Yakalanan şahıs ifadesinin alınması için Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edilirken, araç ise sahibine teslim edilmek üzere il merkezine getirildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir