“Neredeyse Ölü Olanın Bavulu”, Yazar ve Sanatçı Evi’nde Tanıtıldı

18 Haziran 2014

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi 14 Haziran 2014 Cumartesi günü “Neredeyse Ölü Olanın Bavulu” adlı yeni öykü kitabı ile Yazar Mehmet Eşli’yi ağırladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı mezunu, öykü ve yazıları çeşitli dergilerde yayınlanmış, “Gözyaşı Şişesi” adlı öyküsü ve “Gecenin Mührü” adlı oyunu ödül almış Yazar Mehmet Eşli, kendisini dinlemeye gelen edebiyatseverler ile yazma eylemi ve 2014 yılında Su Yayınları’ndan çıkan öykü kitabı Neredeyse Ölü Olanın Bavulu hakkında konuştu.

Sözlerine ustalarım dediği edebiyatçılardan alıntılar yaparak başlayan Eşli, ilk olarak “İnsan ne için yazar” konusu üzerinde durdu. İngiliz Yazar George Orwell’in bencillik, estetik heyecan, tarihi dürtü ve siyasi amaç başlıkları altında topladığı yazma dürtüsünün nedenlerini katılımcılar ile paylaşan Eşli, yazma eyleminde son diye bir şeyin olmadığını, tamamlanan bir kitabın yeni başlayacak olana ışık tuttuğunu belirtti. Söyleşinin ikinci kısmında “Kağıt Kesiği”, “Masalın Laneti” ve “Dilin Zehri” başlıkları altında 14 kısa öyküden oluşan “Neredeyse Ölü Olanın Bavulu” adlı öykü kitabı soru cevap şeklinde konuşuldu.

Çanakkale Belediyesi Başkan Vekili Rebiye Ünüvar’ın da katılımcılar arasında bulunduğu etkinlik, Yazar Mehmet Eşli’nin okur kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir