Niyazi Önen: “Dardanelspor Futbol Adına Çok Büyük Bir İş Yapıyor”

Niyazi Önen: “Dardanelspor Futbol Adına Çok Büyük Bir İş Yapıyor”
29 Temmuz 2009

Çanakkale Dardanelspor Kulübü Başkanı Niyazi Önen, yaş ortalamalarının 20.5 ile Türkiye liglerinin en genç ekibi olduklarını belirterek, “Altyapımız çok iyi. Dardanelspor futbol adına çok büyük bir iş yapıyor. Türkiye’de Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray dahil Türkiye’de hiçbir kulübün bu şekilde yapılanması söz konusu değil. Alttan sürekli yeni yıldız futbolcularımız çıkıyor” dedi.

Bank Asya 1. Lig’in yeni takımı Çanakkale Dardanelspor’un kulüp başkanı Niyazi Önen, son günlerde gazetelere baktığında bütün teknik direktör ve başkanların şampiyonluğa aday olduğunu söylediklerini belirterek, “Bunların hangi birisi şampiyon olacak? Zaten 3 tane takım çıkacak. Bizim hedefimiz Bank Asya 1. Lig’de devamlılığı sürdürmek. Futbolcuların mutlu olduğu genç, dinamik, heyecanlı, hevesli ve aynı takım strateji ile yine yolumuza devam edeceğiz. Yaş ortalamamız 20.5. Bu yaş ortalaması ile Türkiye liglerinin en genç ekibiyiz. Bu çok önemli. Ayrıca alt yapımız müthiş. Şimdi gazeteleri okuyorum. Diyarbakırspor 1 tane futbolcu ile işe başlıyor. Süper lige çıkıyor. Bir tane futbolcusu var. Bu takımlar bu haliyle nereye kadar gidebilir ki ? Bugün başarılı olur, yarın ise bir şey yapamaz. Ancak bizde durum öyle değil. Şuan Çanakkale Dardanelspor’da 155 futbolcu var. Bunların da hepsi aylıklı. Altyapımızda 12 yaş grubundan başlayarak 150 futbolcumuz var. Dardanelspor futbol adına çok büyük bir iş yapıyor.

Türkiye’de Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray dahil Türkiye’de hiçbir kulübün bu şekilde yapılanması söz konusu değil. Alttan sürekli yeni yıldız futbolcularımız çıkıyor. Mesela şimdi sol bek Sakıp çıktı. Takıma monte edildi. Çok güzel oyun oynuyor. Eskisi gibi de futbolcu satma niyetimiz yok. Şimdi bunu ikiye ayırmak lazım. Birisi çok yüksek değeri olan futbolcular, bir de vasat futbolcular. Bunların ikisinin arasında bir yer kalmadı. Bizim amacımız eskiden olduğu gibi 3-4 tane farklı yıldız futbolcu çıkarabilmek” dedi.

Dardanelspor’un transferlerini tamamladığını da belirten Niyazi Önen, “Transferler yapıldı. Prensipte 10’un üzerinde genç futbolcu ile anlaşmaya vardık. Son liste önümüzdeki haftadan sonra yapacağımız toplantıda belirlenecek. Kampta belki beğenmediğimiz futbolcular olabilir. O sebeple kesin liste önümüzdeki haftadan sonra belli olacak. Ardından toplu bir imza töreni yapacağız. Takımdan çok memnunum. Hiçbir futbolcumuzu satmadık. Sadece Mesut ile ilgili sorun var. Onun başka bir takıma gitme durumu bugün yarın olabilir. Onun dışında aynı kadro ile yolumuza devam edeceğiz. Bizim için istikrar çok önemli. Hiç yaşlı transfer yapmadık ve yapmayacağız. Hepsi genç arkadaşlar. Geçen sene dışarıya gönderdiğimiz kiralıklar vardı. Onları takip ettik. Onlardan durumu iyi olanlar takıma dahil oldu” diye konuştu.

İddaa sistemi ile ilgili büyük sıkıntılarının olduğunu da belirten Niyazi Önen, “İddaa’dan 1 milyon TL gibi bir para alınıyordu. Ancak yapılan yeni değişikle bir miktar 100 bin liraya kadar iniyor. Bu bizleri çok zor durumda bırakır. Bu konuda kulüp yöneticileri ile bir toplantı yaparak durumu değerlendireceğiz. Eğer miktar bu orana inerse kulüplerin işi çok zor” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir