Nuri Bilge Ceylan’ı Görenler Film Setine Koştu…

11 Kasım 2016

Nuri Bilge Ceylan tarafından yazılan ve yönetilen “Ahlat Ağacı” filminin çekimleri, bugün Çanakkale Merkez’de yer alan Truva Atı’nın önünde gerçekleşti. Vatandaşlar çekimlere yoğun ilgi gösterdi.
1
2017’de gösterime girmesi beklenen Türkiye-Fransa ortak yapımı Türk dram filmi olan Ahlat Ağacı’nın çekimleri sürüyor. Eylül 2016’nın sonlarında Çanakkale’nin Yenice ilçesinde başlayan çekimler, Yenice ilçesindeki çekimlerin tamamlanmasının ardından Torhasan Köyü, Asmalı Köyü ve Çanakkale Merkez’de devam etti. Bugün sabahın erken saatlerinde Çanakkale Truva Atı önünde toplanan film ekibi, tek bir sahne için saatlerce uğraştı.
2
Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile dönen ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ı karşısında görenler ise sete akın etti. Truva Atı önünden yürüyerek giden bir gencin çekimlerinin yapıldığı alanda, daha çok vatandaşlara kameraya bakmamaları yönünde direktifler verildi.
1
4
Ahlat Ağacı Filmi Hakkında
Filmin ismi ilk olarak Eylül 2016’nın sonlarına doğru duyuruldu. Ayrıca filme Arte France Cinema kurumu tarafından da mali destek verildi.Geçen yıl babasını kaybeden yönetmen Nuri Bilge Ceylan film hakkında ”Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha pek çok şeyi. Filmde, babalar ve oğulların aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü bir dizi acı tecrübe aracılığıyla anlatacağız” yorumunda bulundu. Film, kısaca doğduğu kasabaya dönüp yazdığı kitabı bastıracak parayı toplamaya çalışan fakat babasının borçlarıyla karşılaşan bir gencin hikayesini konu edinmektedir. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda şu ana kadar sadece Hazar Ergüçlü açıklandı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir