“Nusratlı Köyü Turizm Kalkınma Projesi” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

23 Mart 2012

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Nusratlı Köyü’nün eko turizm ile kalkınması konusunda hazırlanan proje tanıtım toplantısı köy halkının katılımı ile yapıldı.

Nusratlı Köyü Muhtarlığı ve Nusratlı Köyü Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nin proje ortakları arasında olduğu Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın “Bölgesel Kalkınmaya Destek” başlıklı çağrısı kapsamında kabul edilen “Nusratlı Köyü Turizm Kalkınma Projesi” Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık Meslek Yüksek Okulu’nun koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Ayvacık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Berber ilk olarak proje ekibini tanıttı. Öğretim Görevlisi Erdem Temeloğlu, projenin amacının Nusratlı Köyü’nün mevcut turizm potansiyelinden yararlanarak köyde eko turizmin geliştirilmesi ve özellikle kadınlar ve gençlere iş olanağı oluşturulması olduğunu belirtti. Nusratlı Köyü Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Süheyla Doğan Ünal ise köyde pansiyon olarak kullanılacak evlerin tadilatı ve tefrişi ile eski caminin müze olarak onarımı ve restorasyonu için de kaynak arayışı içinde olduklarını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Tahsin Öztürk, toplantı yapılan salonda Tapestry kilim dokuma örneklerini sergiledi.

Toplantıya Balıkesir 15. Dönem Milletvekili Orhan Üretmen, Garnizon Komutanı ve Ayvacık 6. Nike Filo Komutanı Hv. Yarb. Taner Tanrıkulu, Ayvacık Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aydoğdu, Güzelköy, Bahçedere, Adatepe Köyleri Muhtarları ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı uzmanları da katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir