Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Nusret Mayın Gemisi Bakım İçin Gölcük’e Gönderildi

Nusret Mayın Gemisi Bakım İçin Gölcük’e Gönderildi

Kocaeli Gölcük Donanma Komutanlığı Tersanesi’nde aslına bire bir sadık kalınarak inşa edilip Çanakkale’de sergilenen Nusret mayın gemisi, yıllık bakım için Gölcük’e gönderildi.

1910 yılının sonunda mavi sularla ilk buluşmasından bir asır sonra Kocaeli Gölcük Donanma Komutanlığı Tersanesi’nde bire bir benzeri yapılan Çanakkale Savaşı’nın kahraman gemisi “Nusret”, 2011 yılının Mart ayında Çanakkale’ye getirilerek Çimenlik Kalesi girişindeki iskeleye bağlanmış ve burada ziyarete açılmıştı.

1 yıllık süre içinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Nusret mayın gemisi, özel günlerde Çanakkale Savaşları sırasında izlediği rotayı takip edip ziyaretçilere adeta o dönemi yeniden yaşattı. Yaklaşık 40 metre uzunluğunda, 6 metre eninde, 180 ton ağırlığında olan ve 12 knot hız yapabilen geminin yıllık bakım için Gölcük’e gönderildiğini belirten yetkililer, Nusret’in 18 Mart Deniz Zaferi törenleri öncesi tekrar Çanakkale’ye getirilerek ziyarete açılacağını söyledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir