Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Nusret Mayın Gemisi Yeniden Çanakkale’de

Nusret Mayın Gemisi Yeniden Çanakkale’de

Kocaeli Gölcük Donanma Komutanlığı Tersanesi’nde aslına bire bir sadık kalınarak inşa edilip Çanakkale’de sergilenen Nusret mayın gemisi, Gölcük’teki yıllık bakımının ardından yeniden Çanakkale’ye getirildi.

1910 yılının sonunda mavi sularla ilk buluşmasından bir asır sonra Kocaeli Gölcük Donanma Komutanlığı Tersanesi’nde bire bir benzeri yapılan Çanakkale Savaşı’nın kahraman gemisi “Nusret”, 2011 yılının Mart ayında Çanakkale’ye getirilerek Çimenlik Kalesi girişindeki iskeleye bağlanmış ve burada ziyarete açılmıştı. 1 yıllık süre içinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ve özel günlerde Çanakkale Savaşları sırasında izlediği rotayı takip edip ziyaretçilere adeta o dönemi yeniden yaşatan yaklaşık 40 metre uzunluğunda, 6 metre eninde, 180 ton ağırlığında olan gemi yıllık bakım için gönderildiği Gölcük’ten gerekli çalışmanın yapılmasından sonra yeniden Çanakkale’ye getirildi. Çimenlik Kalesi önündeki iskeleye bağlanan gemi yeniden ziyarete açılacak.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir