“objektifin sevgileri” fotoğraf yarışması sonuçlandı

24 Temmuz 2008

16.Uluslararası Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Gelibolu Fotoğraf Sanatı Derneği (GEFSAK) tarafından düzenlenen “Objektifin Sevgileri” adı altında, Ulusal olarak düzenlenen fotoğraf yarışmasına 9 ilden 166 kişi, 749 eser ile yarışmaya katıldı.

İki gün boyunca Hamzakoy otelde jüri üyeleri İbrahim Zaman, Ali Kılıç, Esat Farnad, Aykan Özener ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yarışmalar Birimi Sorumlusu Serdar Akyay tarafından değerlendirilen fotoğraflardan 43 eser şartnameye uymadığı için değerlendirmeye alınmayarak, 706 eser arasından ilk dört seçildi.

Jürinin dört tur üzerinden yaptığı değerlendirme de son 10 fotoğraftan  gizli oy ve puanlama sistemi sonucu birinciliği Kocaeli’nden Faruk Ertunç, ikinciliği İstanbul’dan H. Bahar Kaleli, Üçüncülüğü Bursa’dan Murat Korkmaz alırken, Gelibolu Belediyesi Özel Ödülünü de Denizli’den Velittin Kalınkara aldı. Yarışmaya katılanlara ödülleri festivalin ikinci günü olan 26 Temmuz’da Gelibolu Mevlivihanesi’nde düzenlenecek tören ile verilecek ve ödül alan fotoğraflar ile sergilenmeye değer bulunan 50 eserde burada sergilenecek.
[kaynak]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir