Odalar ve Borsalar Ortak Toplantısı Yapıldı

22 Mart 2013

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Kanunu kapsamında yılda üç defa olağan olarak yapılması gereken Çanakkale Odalar ve Borsalar ortak toplantısı Çanakkale Ticaret Borsasının ev sahipliğinde yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen, bağlı bulunulan kanun gereği yılda 3 defa Çanakkale ili Oda ve Borsaları Müşterek toplantısı yapıldığını söyledi. Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen açılışta yaptığı konuşmada Valiliğin yürüttüğü çalışmalara her türlü katkıyı sağlamak gerektiğini de belirterek; “2015 yılına ilişkin tüm hazırlıklar tüm kamu kurumları ile koordineli ve ortak yürütülmelidir. Bu konuda da ilin profesyonel bir destek almaya ihtiyacı var. Üniversitemiz, belediyemiz, valiliğimiz, bizler ortak ve beraberce hareket etmeliyiz.” dedi.

Toplantıda söz alan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin 2015 yılına ilişkin olarak, “Su Perdesi” ve “Çanakkale’nin Gücü” projeleri hakkında bilgi verdi. Çanakkale Boğazı’nın kıyısında 10 metre yükseklik ve 30 metre eninde bir su perdesi oluşturularak Çanakkale ile ilgili belgesel film, resim, su dansı gösterileri yapılacağını, “Çanakkale’nin Gücü” Yarışması projeleri ile de Çanakkale’de savaşmış uluslardan gelecek katılımcıların, atalarının bu topraklarda verdikleri mücadeleye birebir tanık olmaları ve Çanakkale ruhunun yaşayarak öğrenilmesine ve anlaşılmasına hizmet edecek uluslararası bir yarışma formatının uygulanması üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay ise 2015’e yönelik hazırlıklarımız ve yapılması gerekenlere ilişkin görüş ve önerilerini anlattı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yaşar da “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Avrupa’daki eşdeğer kuruluşu olan Eurochambers nezdinde girişimlerde bulunalım, çalışmalar yapalım ve Eurochambers’i harekete geçirelim. Ortak projeler yapalım” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir