Öğrenci Meclisinden Çan Belediye Başkanı Sarıbaş’a Ziyaret

19 Ekim 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Çan Lisesi Öğrenci Meclis Başkanı ve temsilcisi, Belediye Başkanı Ali Sarıbaş’ı makamında ziyaret etti.

Dört adayın katıldığı seçimlerde 187 oyla önce Çan Lisesi Meclis Başkanı, ardından Çan İlçe Meclisi Başkanı seçilen Mehmet Alperen Yıldız, Meclis Temsilcisi Elif Ünal, Okul Müdürü Nihat Ertürk ve Edebiyat Öğretmenleri Guddusi Bulut ve Seher Tepe’nin de hazır bulunduğu ziyarette Çan Lisesi’nin eksiklerinin giderilmesi yönünde Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş’tan talepte bulundu. Okul kütüphanesinde bulunan kitapların güncel olmadığı ve zenginleştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Yıldız ve Temsilci Ünal, ziyarette 35 adet kitap isminin yazılı olduğu listeyi Başkan Sarıbaş’a verip temin edilmesi hususunda yardım isterken, Beyaz Bayrak yarışmasına katılmaları nedeniyle okul çevresindeki yol çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını ve çevredeki inşaat atıklarının temizlenmesi ile okula kapalı spor salonu yapılması yönündeki isteklerini iletti.

Başkan Sarıbaş, öğrencilerin ziyaretinden memnun kaldığını ve Belediye olarak ellerinden gelen her türlü yardım ve hizmeti yapmaya hazır olduklarını belirterek, demokrasi bilincinin gelişmesine büyük katkısı olan öğrenci meclisi uygulamalarını çok önemli bulduğunu ve öğrencilerin derslerine çalışmasının yanı sıra sosyal aktivitelere de zaman ayırması gerektiğinin kaydetti.

Sarıbaş, Çan Belediyesi bünyesinde “Gençlik Aktiviteleri Birimi” kurulacağını ve bu birimin üniversitelerle işbirliği yaparak Avrupa Gençliği ile entegrasyon içinde olacağını ve AB fonlarından yararlanılacağı müjdesini de verdi.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir