Öğrenci Servisi Eve Girdi!

Öğrenci Servisi Eve Girdi!
Şebnem Göksel
12/02/2014
12 Şubat 2014

Çanakkale’de bu sabah meydana gelen olayda, 17 S 0004 plakalı öğrenci servisi ile 17 T 0285 plakalı ticari taksi çarpıştı. Kazanın şiddeti ile hızını alamayan öğrenci servisi, Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir evin bahçe duvarını yıktıktan sonra zorlukla durabildi. Maddi hasarın yaşandığı kazada, öğrenci servisinde hiçbir öğrencinin bulunmaması ise faciadan kıl payı dönülmesine neden oldu.

Olay bugün saat 07.15’te, Barbaros Mahallesi İsmail Aykut Sokak ile Hüseyin Kızoğlu sokaklarının birleştiği noktada gerçekleşti. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, müşterisini yetiştirmeye çalışan 17 T 0285 plakalı ticari taksi ile bu sırada öğrencilerini almaya giden 17 S 0004 plakalı öğrenci servisi çarpıştı. Kazanın şiddeti ile hızını alamayan öğrenci servisi, Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir evin üç metrelik bahçe duvarını yıktıktan sonra evin girişinde zorlukla durabildi. Büyük bir gürültüyle uyanan ev sakinleri ise, eve giren tuğla parçaları nedeniyle kısa süreli panik yaşadılar.

Öte yandan her iki araçta maddi hasarın yaşandığı kazada, öğrenci servisinde öğrencilerin bulunmayışı faciadan kıl payı dönülmesine neden olurken, kazaya karışan servis şoförü hakkında ev sakinlerinin şikayetçi olduğu belirtildi.

“Bu bölgede çok sık kaza oluyor”
Bölgede yaşayan vatandaşlar İsmail Aykut Sokak ile Hüseyin Kızoğlu sokaklarının birleştiği noktada daha önceleri de sık sık maddi hasarlı kazalar meydana geldiğini ifade ederek yetkililerin daha büyük bir kaza yaşanmadan gerekli önlemleri almaları gerektiğini belirttiler.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir