Öğrenci, Veli ve Öğretmenler Aynı Sahnede Görev Aldı

Öğrenci, Veli ve Öğretmenler Aynı Sahnede Görev Aldı
02 Mart 2015

Özlem Kayalı İlkokulu ve Biga Cumhuriyet Ortaokulu öğretmen, öğrenci, veli ve mezunlarının rol ve görev aldığı dört bölümlük parodilerden oluşan oyun izleyiciden büyük alkış aldı.

Çanakkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Özlem Kayalı İlkokulu ve Biga Cumhuriyet Ortaokulu işbirliği ile düzenlenen “Ve Işıklar Sahnede” oyununun gösterimi 25-26 Şubat 2015 tarihlerinde İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

25 Şubat 2015 Çarşamba günü Özlem Kayalı İlkokulu öğrencilerine sunulan oyun, 26 Şubat 2015 Perşembe günü Çanakkale’deki ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine gündüz dört matine olarak sunuldu. Daha önce Biga’da 13 matine olarak sahnelenen oyun 25-26 Şubat 2015 tarihlerinde sahnelenen oyunlarla birlikte 19 matinede 11500 kişiye ulaştı.

26 Şubat Perşembe akşamı halka sunulan son oyunu İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Özlem Kayalı İlkokulu’na adını veren 17 Ağustos Depremi Şehidi Özlem Kayalı’nın annesi Sevim Kayalı ve babası Şevket Kayalı ile davetliler izledi.

Özlem Kayalı İlkokulu Müdürü Gül Kocalar; oyun sahnelenmeden önce yaptığı konuşmasında “Cumhuriyet Ortaokulu ve Özlem Kayalı İlkokulu çok büyük bir aile. Bu kadrolarda görev alan tüm çalışanlar, veliler ve öğrenciler neler yapabileceğimizi gösterme adına gecelerini, gündüzlerine katarak özveri ile çalıştılar. Hepsine teşekkür ediyorum.
Bize bu salonun tahsisi konusunda destek olan’a Sayın Valimiz Ahmet Çınar Bey’e, manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Zülküf Memiş Bey’e ve oyuncularımızın yemek ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan Sayın Mehmet Şevik’e, Seyfi Bulut’a, İÇDAŞ Anonim Şirketine, Dardanel’e, Çanakkale Belediyesi’ne sonsuz teşekkür ediyorum.”
dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, oyun gösterimi sonunda Özlem Kayalı İlkokulu Müdürü Gül Kocalar’a, Biga Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ali Çetin’e ve etkinlikte görev alan tüm öğretmen, veli, öğrenci ve personel adına öğrenci velisi Zübeyde Darcan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir