Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Öğrenciler, Kent Müzesi’nde İspanya Deneyimlerini Paylaştı

Öğrenciler, Kent Müzesi’nde İspanya Deneyimlerini Paylaştı

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi 19 Kasım 2014 tarihinde Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencilerini konuk etti. Avrupa Birliği’ne bağlı hayat boyu öğrenme programı Comenius projesi “Fluxus” kapsamında Lüksemburg, Norveç, İspanya ve Türkiye arasında gerçekleştirilen projeye dahil olan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencileri deneyimlerini paylaşmaya devam etti.

İlki 14 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilen Norveç gezisi ve Türkiye ev sahipliği deneyimlerinin paylaşıldığı etkinliklerde bu sefer de öğrenciler İspanya gezisi esnasında yaşadıklarını paylaştılar. Ayberk Yüksel, Berkay Kayalı, Elif Aydın, Esil Önür, Gül Gülel, Öykü Polat, Pınar Bahar, Türkü Çebi olmak üzere 8 öğrenci ve İpek Şahin, Semra Yılmaz, Hakan Gürbüz, Mehmet Karcı olmak üzere 4 öğretmen gözetiminde gerçekleştirilen gezilerde 13- 17 Ekim 2014 tarihlerinde İspanya’nın Cordoba kentini gezen öğrenciler kentin geçmişine dair öğrendiklerini konuklar ile paylaştılar. Kentteki eğitim hayatı, tarihi yapıların korunması, kentin kültürel zenginliklerini paylaşırken Çanakkale ile de karşılaştırmalarda da bulundular. Cordoba kentinin özelinde İspanya’nın koruma bilincine sahip olduğunu söyleyen gençler bu tutumlarının dikkatlerini çektiğini ülkemizde de koruma bilincinin aynı seviyede olması konusundaki isteklerini dile getirdiler. Yemek kültürlerinin farklılıkları karşısında zorlandıklarını ifade eden gençler zeytinin Cordoba şehrindeki önemine değindiler. Gittikleri kentlerde okullarda da misafir olan öğrenciler, öğrencilerin kendi gelişimlerine ve isteklerine yönelik eğitim görme imkanı bulduklarını bu konuda da ülke sistemi ile farklılıklar gösterdiğini belirttiler. Gençlerin fotoğraflar ile destekledikleri sunumlarının ardından sohbete katılan konukların soruları ile etkinlik sona erdi.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 26 Kasım 2014 Çarşamba saat 18.00’da Ümmühan Araz ile “Merkez Ortaokulu’ndan Bir Öğretmenin Anıları” isimli sohbet gerçekleştirilecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir