Öğrencilerden Çan MYO İçin Kitap Toplama Kampanyası

21 Şubat 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağlı Çan Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğrenci Konseyi okul bünyesinde ve ilçe genelinde bir kitap toplama kampanyası başlattı.

Çan MYO Öğrenci Konseyi’nden yapılan açıklamada Çan MYO’nun belki de en büyük salonuna sahip kütüphanesini canlandırarak hem okuma alışkanlığını geliştirmek, hem de 2 bin 150 civarındaki kitap sayısını 7 bin 500’e çıkarmak olduğu bildirildi. ÇOMÜ Rektörlüğü’nün kütüphanenin işlerlik kazanması için 7 bin kitap kapasitesine sahip olmasını istediği kaydedilen açıklamada, bu sayıya ulaşılması halinde öğrencilerin birçok olanaklardan yararlanacakları kaydedildi.

Kitapların toplanmasıyla öğrencilerin sınav zamanında merdivenlerde değil, kütüphanede ders yapacakları ve yapılacak etkinliklerle kitap okuma alışkanlığını geliştirilebilecekleri belirtilen açıklamada, Çan MYO’ya kitap bağışlamak isteyen vatandaşların, kitapları mahalle muhtarlıklarına, Öğretmenevi karşısındaki İDA Kırtasiye’ye, Cadde Büfe, Arka Bahçe Kafe, Bi’yer Kafe, Alev Kafe, Çarşı Kız Pansiyon ve Çan FM irtibat bürosuna verebilecekleri ifade edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir