Öğrencilerden Okulun Kurucusu Murat Köse’ye Ziyaret

Öğrencilerden Okulun Kurucusu Murat Köse’ye Ziyaret
08 Ekim 2009

Çan 75. Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu öğrencileri 2009-2010 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle okulun kurucusu 1990 yılı Kırkpınar Ağası işadamı Murat Köse’yi ziyaret etti.

75.Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu Müdürü Davut Yılmaz, Müdür Yardımcısı İsmail Özen, öğretmen Engin Gözen, öğrencileriyle birlikte işadamı Murat Köse’ye yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu. Öğrenciler ziyarette işadamı Murat Köse’ye çiçek sundu. Murat Köse de öğrencilere çeşitli armağanlar verdi. Okul Müdürü Davut Yılmaz ziyarette yaptığı konuşmada 75. Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu’nun büyük bir aile olduğunu kaydederek, “Bu ailede 700 öğrencimiz, 42 öğretmenimiz, anne-babalarımız, yani velilerimizle birlikte yeni bir döneme başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl geleneksel olarak da okullarımızın açıldığı ilk hafta okulumuzun kurucusu ve hamisi olan Murat Köse’yi de ziyaret ediyoruz. Büyük ve geniş bir aileyiz. Bu ailenin en büyüğü de Murat amcanız. Bizlere büyüklük etmeye devam ediyor. Sadece okulumuzun yapılışında değil, her yıl kazancının bir bölümünü eğitim hizmetinde bizlerle paylaşıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrenciler de çeşitli konularda işadamı Murat Köse’ye sorular yönelttiler. Öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan işadamı Murat Köse, kendisinin ve Çan’ın bugün bulunduğu noktaya gelmesinde İbrahim Bodur’un büyük katkısı olduğunu belirterek, “Biz sizlere okul, imkan, ek bina gibi katkılarda bulunuyorsak, bunlar İbrahim Bodur’un eserleridir. Bizler onun sağlığına duacıyız” şeklinde konuştu. Öğrencilerin soruları üzerine, Çan’a geliş ve ticarete atılış öyküsünü anlatan Köse, kendisinin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle okuyamadığını kaydederken, “Ben sizlerin iyi bir eğitim-öğretim görebilmesi için, iyi, çalışkan ve başarılı birer öğrenci olmanız için önceki yıllarda ne gibi katkılar yaptıysam bundan sonra da bu katkıları sürdürmeye devam edeceğim” dedi.
İş hayatında da çeşitli engelleri azimle, kararlılıkla aştığını vurgulayan Köse, öğrencilere bu konuda çeşitli öğütler verdi. Hayırsever işadamı Murat Köse, Okul Müdürü Davut Yılmaz, Müdür Yardımcısı İsmail Özen, öğretmen Engin Gözen ve öğrenciler ziyaret bitiminde hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA

Yorumlar...
  • kadir seyis
    10/03/2010 20:48

    cenabı allah uzun ömürler versin

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir