Öğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı
22 Ocak 2010

Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale?de de ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 67 bin 680 öğrenci karne alarak 2 haftalık yarı yıl tatiline girdi.

Sabah okullarına giderek karnelerini almak için bekleyen öğrenciler, öğleden sonra düzenlenen törenin ardından öğretmenlerinin ellerinden karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı. Bazı öğrenciler takdir ve teşekkür belgeleriyle birlikte karnelerini alırken, bazı öğrenciler de karnelerindeki zayıf notlar sebebiyle göz yaşlarına boğuldu. Bu arada bazı okullardaki öğrenciler ise e-okul sisteminin çökmesi sebebiyle karnelerin çıktısının alınamaması üzerine karnelerine kavuşamadı.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, il genelinde 67 bin 680 öğrencinin karne alarak iki haftalık yarı yıl tatiline girdiğini belirterek, ?Zorlu bir maratonun ardından öğrencilerimiz 2 haftalık tatile girdiler. Buradan velilerimize seslenmek istiyorum. Karnelerinde kırık notu olan çocuklarını başka öğrencilerle kıyaslayarak tepki göstermesinler. İkinci dönemde düzenli bir çalışmayla bu notlar düzeltilebilir. Öğrencilerimiz 2 haftalık tatilde bu kırık olan notları nasıl düzeltebilirler onun değerlendirmesini yapsınlar. Zayıf notu olan çocuklarına bağırıp onları hor görmek kimseye bir şey kazandırmaz. Velilerimiz çocukları ile çok yakından ilgilenmeli ve onlara moral vermeliler. Bu şekilde yapıldığı taktirde başarı elde edilebilir? dedi.

2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı ise 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir