OHAL Bürosu: 987 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı!

15 Ağustos 2016

Çanakkale’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 15 Ağustos 2016 itibariyle; 193’ü tutuklu olmak üzere 987 kişi ve toplam 34 kurum hakkında işlem yapıldı.

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan OHAL kapsamında 987 kişi hakkında işlem yapıldı. Bunlardan 193 kişi tutuklanırken, 471 kişi görevden uzaklaştırıldı. 42 kişi ise gözaltına alındı, 58 kişi serbest bırakıldı, 148 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca 13 kişi kamu görevinden çıkarıldı. 70 kişi halen firari şüpheli olarak aranıyor.

Öte yandan işlem yapılan kurumlar ve kişiler arasına yeni alanlar eklendi. Bunlar arasında Müftülük, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Defterdarlık, İl Özel İdaresi, Liman Başkanlığı, Havalimanı Müdürlüğü, Karayolları, Kültür Turizm İl Müdürlüğü, Dernekler Müdürlüğü, Ticaret Müdürlüğü,Sosyal Güvenlik Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Türkiye Elektrik İletim A.Ş 2. Bölge Müdürlüğü (TEİAŞ), 18 Mart Termik Santral (ÇAN), Türkiye Kömür İşletmeleri, Avukat, Parti Üyesi, Kapatılan okullara ait personeller, Belediyeler ve Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü yer alıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir