Okul Aramaları Sona Erdi, Çekim Yapan Gazeteci ise Gözaltına Alınmak İstendi

12 Ağustos 2015

Çanakkale’de bugün bazı özel okul ve dershanelere, polis tarafından inceleme operasyonları yapıldı. Operasyonları görüntülemeye çalışan bir gazeteci, çıkan anlaşmazlık sonucunda gözaltına alınmaya çalışıldı. Olay yerinde sorgulanan gazetecinin serbest bırakıldığı öğrenildi.

İsimsiz bir ihbar sebebiyle yapıldığı iddia edilen operasyonda, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne bağlı ekiplerin koordinesinde vergi, Maliye, itfaiye, SGK, Çevre ve Şehircilik, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Halk Sağlığı, Milli Eğitim müdürlükleriyle Çanakkale Belediyesi’ne bağlı ekipler, söz konusu okullar ve dershanelere götürüldü.Yaklaşık 8 saat devam eden aramalarda her kurum, kendi alanında incelemeler yaptı. Kapılar ölçüldü, levhaların doğru tarafta yer alıp almadığına bakıldı. Duvarlar ve tavanlar da ölçülerek, engelli rampasının eğimi kontrol edildi. Sınıflardaki Atatürk levhaları incelendi. Ayrıca yemekhane ve kantinler denetlendi. Kantinlerde hangi ürünlerin satıldığı incelendi. Yemek taşıyan arabanın üzerinde, “Yemek Arabası” yazısı olup olmadığı soruldu. Alo Gıda ihbar hattı levhasının olup olmadığına bakıldı.Bugün Çanakkale merkezi ve ilçelerinde yer alan okul ve dershanelerde yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuru olup olmadığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Çekim Yapan Gazeteci Gözaltına Alınmak İstendi

Öte yandan operasyonu takip eden gazetecinin etrafını çeviren Çevik Kuvvet polisleri, çekim yapmasına izin vermedi. Polisler ve gazeteci arasında çıkan kargaşa sonrasında, gözaltına alınmak üzere ekip istendi. Olay yerine gelen ekip tarafından kimliği kontrol edilerek sorgulanan gazeteci, ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir