Okul Müdürü, Okulun Kapılarını Velilere Açtı

04 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’ndeki Anadolu Teknik Lisesi Müdürü Mehmet Bircan, Milli EĞitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında okulu vatandaşların hizmetine açtı. Okul eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerini, kütüphaneyi, bilişim teknolojisi sınıfını, çok amaçlı salonu, okul bahçesini velilerin ve mahallelinin hizmetine sunuyor.

Okul Müdürü Mehmet Bircan, okulun öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi ve eğlenme, dinlenme aktivitelerine imkan veren, yaşayan güvenli alan haline dönüştürüleceğini söyledi.

Okulun sadece öğrencilere değil aynı zamanda okul çevresindeki mekanlarda yaşayan mahalleli yetişkinlere de hizmet vereceğini anlatan Anadolu Teknik Lisesi, METEM Müdürü Mehmet Bircan, proje kapsamında okul bahçesine bu yıl Orman İşletme Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü veliler ve öğrencilerin desteğiyle 327 ağaç fidanı dikildiğini, okulda isteğe bağlı meslek edindirme kursları, sanat ve hobi içerikli kurslar açılacağını, sosyal ve kültürel nitelikli toplantı ve faaliyetler, seminer ve konferanslar düzenleyeceklerini söyledi.

Bircan, okul çevresindeki bayanların günlerini okulun geniş, yemyeşil, çocukların güvenli bir şekilde oynayabildiği bahçesinde, çam ağaçlarının gölgesinde yapmaya başladıklarını, bundan mutluluk duyduklarını ve tüm komşularını okulun imkanlarından faydalanmaya davet ettiğini sözlerine ekledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir