Okullarda Kömür Polemiği

07 Eylül 2012

İl Genel Meclisi Eylül ayı son oturumuna İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan ilköğretim okullarına kömür alımı ihalesi damgasını vurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis üyesi Hakkı Öztürk ilköğretim okullarına yapılan kömür ihalesi ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Öztürk ihalenin İl Özel İdaresi tarafından yapıldığını belirterek; “İlköğretim Okullarının kömür ihalesi yapılmış. Yapılan ihalede çeşitli soru işaretleri bulunuyor. Mesela hazırlanan ihale teknik şartnamesinde en az 4800 kalori 200 fazla yada eksik ibaresi var. Ben 44 yıllık evliyim. Böyle 4800 kalorilik bir kömür daha bu zamana kadar görmedim. En baba kalorili kömür Soma kömürüdür. Oda 4000 civarındadır. Bu ihaleyi alan firmada Malkara’dan bir firma. Bu zaman kadar oradaki kömürleri hiç kullanamadık. Ne zamandan beri oranın kömürleri 4800 kalori değerlerine ulaştı. Yapılan ihale 625 tonluk bir ihale. Kömürlerde sözleşme imzalanmadan okullara dökülmeye başlandı. Bu kömürlerin değerleri gerçekten bu değerde midir. Bu kömürlerden numuneler alınmış mıdır? Bunun yanında artık Çanakkale’nin her kesiminde doğalgaz bulunmaktadır. Neden okullarımız hala doğalgaza geçmemiştir. Kömürle uğraşmaktadır. Buna engel Milli Eğitim Müdürlüğümüdür. Yoksa İl Özel İdaresi midir. Bizim olduğumuz kanısında değilim. Çünkü öyle bir şey olsa meclis olarak bir karar lamamız gerekiyor. Şuanda gelmediğine göre demek ki bize de bir sorun bulunmuyor” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir