Talimhane Tiyatrosu’nun, İngiliz yazar Lucy Kirkwood’in eserinden uyarladığı, tüm dünyanın olduğu kadar ülkemizin de büyük sorunlarından birine değinen ‘insan ticareti’ni anlatan oyunu “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi” Çanakkale’de izleyici ile buluştu.

Süleyman Demirel Konferans Salonunda gerçekleştirilen, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan ile çok sayıda sanatseverin izlediği oyun, insan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutularak fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından biri olan Dijana’nın hikayesini anlatıyor.

“Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” Hakkında
Yazan: Lucy Kirkwood
Uyarlayan: Seçil Honeywill
Yöneten: Mehmet Ergen
Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Güliz Gençoğlu

“Aslında çok komik bir şey var, ben kaç para ettiğimi biliyorum. Kaç kişi söyleyebilir bunu? Üçbin dolar ediyorum. Çünkü Mustafa benim için o kadar ödedi. Yani tam iki buçuk iphone.”

Dijana, o sabah Karaköy İskelesi’ne yanaşan Odessa feribotundan indiğinde, hayallerinde daha iyi bir yaşam ve mutlu bir gelecek umudu vardı. Ama onun için planlananlar, hayallerinden çok başkaydı. İnsan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutularak fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından yalnızca biri Dijana. Bize kendini zaman zaman dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile anlatıyor. Talimhane Tiyatrosu oyunu insan kaçakçılığında ne yazık ki önemli bir merkez olan ülkemize uyarlıyor.