Önleminizi Alın! Sıcaklıklar Daha Çok Artacak…

Önleminizi Alın! Sıcaklıklar Daha Çok Artacak…
27 Temmuz 2015

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün 37 dereceyi bulan sıcak hava dalgasının daha da artması bekleniyor.

Çanakkale’de bugün yaşanan aşırı sıcaklar, hafta boyunca etkisini artarak gösterecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredebileceğini duyurdu.

Bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının İzmir’de 38, Manisa’da 41, Aydın’da 42, Balıkesir’de 37, Çanakkale’de 35 dereceye ulaşması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyretmesi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşılacağını belirten yetkililer, vatandaşlara dikkatli olması çağrısında bulundu. Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” Vatandaşlarımızın sıcak havadan ve güneş çarpmasından korunmak için mümkün olduğunca güneşten korunmaları, gölgede bulunmaları ve zorunlu olmadıkça 10:00 – 16:00 saatleri arasında dışarıya çıkmamaları tavsiye olunur.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir