Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Önleminizi Alın! Sıcaklıklar Daha Çok Artacak…

Önleminizi Alın! Sıcaklıklar Daha Çok Artacak…

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün 37 dereceyi bulan sıcak hava dalgasının daha da artması bekleniyor.

Çanakkale’de bugün yaşanan aşırı sıcaklar, hafta boyunca etkisini artarak gösterecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredebileceğini duyurdu.

Bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının İzmir’de 38, Manisa’da 41, Aydın’da 42, Balıkesir’de 37, Çanakkale’de 35 dereceye ulaşması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyretmesi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşılacağını belirten yetkililer, vatandaşlara dikkatli olması çağrısında bulundu. Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” Vatandaşlarımızın sıcak havadan ve güneş çarpmasından korunmak için mümkün olduğunca güneşten korunmaları, gölgede bulunmaları ve zorunlu olmadıkça 10:00 – 16:00 saatleri arasında dışarıya çıkmamaları tavsiye olunur.”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir