OPET Tevfikiye Arkeo-Köy’de Sanat Günleri Devam Ediyor

OPET Tevfikiye Arkeo-Köy’de Sanat Günleri Devam Ediyor
05 Nisan 2019
12:00 - 18:00
Tevfikiye
Sanat Günleri

OPET’in “Tarihe Saygı Projesi” kapsamında “2018 Uluslararası Troya Yılı” nedeniyle yenileyerek ‘Arkeo-Köy’e dönüştürdüğü Tevfikiye’deki kültür ve sanat etkinlikleri devam ediyor!

5 Mayıs 2019 Pazar günü 12:00 – 18:00 arası gerçekleştirilecek 2. Tevfikiye Arkeo-Köy Sanat Günleri kapsamında hem çocuk hem de yetişkinleri birbirinden yaratıcı ve eğlenceli aktiviteler bekliyor: Çocuklar için arkeoloji, kazı ve restorasyon atölyeleri, çocuklar ve yetişkinlere yönelik seramik, baskı, resim, oyuncak atölyeleri, Troya temalı oyunlar ve yarışmalar, yöresel ürünler, müzik eşliğinde animasyonlar…

Şenlik kapsamında Tevfikiye Arkeo-Köy Galeri’de açılışı yapılacak “Manzara” başlıklı sergi ise genç kuşak sanatçıların özgün üretimlerini sanatseverlerle buluşturacak. Alperen Başbunar, İsmail Bulut, Ece Güneş Erten, Semiha Güler, Burcu Gürcü, Elif Havuz, Halil İbrahim Kara, Oğuzhan Karadal, İlter Özyıldırım, Erdal Sezer, Canalp Sipahi, Tarkan Yalçın, Ömer Akif Yeldan, Duygu Yücel ve Ogün Yücel’in seramik, resim, desen gibi farklı tekniklerde çalışmaları insan, tarih, kültür ve doğaya dair ortak değerlerimizden ilham alan bir manzara sunacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir