Organları 4 Kişiyi Yeniden Hayata Bağlayacak

22 Haziran 2010

Çanakkale’de motosiklet kazası sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 38 yaşındaki belediye işçisinin organları 4 kişiyi yeniden hayata bağlayacak.

Çanakkale Belediyesi’nde işçi olarak çalışan İlkhan Türker’in (38) önceki gün motosikleti ile Yapıldak köyüne giderken Çanakkale-Lapseki karayolunda geçirdiği trafik kazası sonucu Çanakkale Devlet Hastanesi’ne getirildiğini belirten Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, “Hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan hastamızın tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiğini belirledik. Yapılan bütün müdahalelere rağmen tedaviye cevap alınamaması üzerine beyin ölümünün gerçekleşmesinden
sonra durumu yakınlarına bildirdik. Yakınları da bizim söylememize fırsat vermeden kendileri organlarını bağışlayacaklarını söylediler. Son yıllardır organ bağışı konusunda vatandaşlarımızın önemli ölçüde bilinçlenmesi var. Burada da 38 yaşındaki İlkhan Türker’in 2 böbreği ile 1 karaciğeri Bursa’ya, kalbi de İstanbul’da Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilecek. Bu vatandaşımızın organları ile 4 kişi yeniden hayata bağlanacak” dedi.

Öte yandan evli ve 2 çocuk babası olan İlkhan Türker’in organlarını alacak ekibin sabah saatlerinde Çanakkale’ye geleceği öğrenilirken, Çanakkale’de 2004 yılından buyana 16, 2010 yılında da 5 organ bağışında bulunulduğu ifade edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir