Organları ile 4 Kişiye Hayat Verecek

Organları ile 4 Kişiye Hayat Verecek
12 Mayıs 2010

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde yüksekten düşme sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 51 yaşındaki şahsın organları 4 kişiye hayat verecek.

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde ikamet eden Latif Duyan’ın (51), önceki gün yüksekten düşme sonucu Çanakkale Devlet Hastanesi’ne getirildiğini belirten Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, “Hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan hastamızın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine durumu yakınlarına bildirdik. Yakınları da organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun ardından Bursa ve İstanbul’daki Organ Nakli Koordinasyon Bölge Merkezi ile temasa geçtik. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden sabah saatlerinde yola çıkan 6 kişilik ekip, saat 07.30 sıralarında şehrimize ulaştı. İstanbul’dan da aynı saatlerde Siyami Ersek Hastanesi’nden 3 kişilik bir ekip geldi. Yapılacak operasyon sonunda, hastanın kalbi Siyami Ersek Hastanesi’nde bekleyen bir hastaya, 2 böbrek ve 1 karaciğer de Bursa Uludağ Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki 3 hastaya nakledilecek” dedi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten ise beyin ölümü gerçekleşen Latip Duyan’ın 4 kişiye hayat vereceğini vurgulayıp organ bağışının önemine dikkat çekti.

Bursa Uludağ Üniversite’nden gelen Prof. Dr. Remzi Emiroğlu, Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Danişoğlu, Dr. Çağatay Çiçek, Dr. Sinan Çelen, Dr. Yüksel Altunel ve İstanbul’dan gelen Opr. Dr. Murat Sargın, Dr. Aktuğ Sağır ve koordinatör Semra Akkaya, yaklaşık 5 saat sürecek ameliyatın ardından alınacak organları öğle saatlerinde Bursa ve İstanbul’a götürecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir