Organları ile 5 Kişiye Hayat Verecek

09 Temmuz 2012

Biga ilçesinde geçirdiği motosiklet kazası sonucu kaldırıldığı Çanakkale Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen şahsın organları 5 kişiye hayat verecek.

Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Biga ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hastanede tedavi altına alınan 45 yaşındaki Yılmaz Öz’ün beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailesi ile temasa geçtiklerini belirterek; “Yılmaz Öz’ün kızı Özge de İstanbul’da Koşuyolu Kalp Hastanesinde hemşire olarak görev yapıyor. Yılmaz Öz’ün eşi Günay ve kızı Özge’ye organ nakli konusundaki taleplerimizi ilettik. Onlardan da olumlu cevap gelmesi ile birlikte organları alabilecek yerler ile temasa geçtik. Yapılan görüşmeler neticesinde 2 böbrek, karaciğer ve 2 korneanın Bursa’da bekleyen alıcılara verilmesi için çalışmalar başladı. 5 kişiye hayat verecek Yılmaz Öz’e Allahtan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.

Hemşire Gül Türkkuşu da yaptığı konuşmada organ bağışının önemine değinerek, Çanakkale’nin son yıllarda organ bağışı konusunda diğer illere örnek olur hale geldiğini belirterek, organ bağışının önemine dikkat çekti.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir