Orman Bölge Müdürlüğü Haziran Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

09 Haziran 2011

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’nde işletme ve şube müdürlerinin katılımıyla 2011 yılı Haziran ayı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Çanakkale Bölge Müdürü Mustafa Kara’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Bölge Müdür Yardımcıları H. İbrahim Kaya, Adem Ekşi, Osman Bayır, şube müdürleri, işletme müdürleri ve kadastro komisyon başkanları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürü Mustafa Kara, yangın sezonu ile birlikte dikkatli olunmasının gerektiğini belirterek, “Yangın sezonundayız. Ford Ranger’lar performansı yüksek araçlar. Bu araçları bütün donanımları ile yangına hazır vaziyette işletmelerinizin yangına en hassas noktalarında konuşlandırın. Yangın ekiplerinizin ve kulelerinizin eksiklikleri varsa onu tespit edin ve giderin. Araç ve gereçlerinizde eksiklik olmasın. Yangın riski altındaki orman içi ve civarındaki köylerde yaşayan köylülerle işbirliği içerisinde olun ve orman yangınları konusunda düzenlediğiniz bilinçlendirme toplantılarınıza devam edin” dedi.

Bölge Müdürü Kara, konuşmasında iş makinelerinin verimli kullanılması konusunda tedbirli davranılmasının gerektiğini de belirterek, “Bütün yollarınız ulaşıma açık olsun. Kapalı yol olmasın. Öncelikle ve süratle işiniz bu olsun” şeklinde konuştu.

Yaz mevsiminde halkın piknik mesire yerlerine ilgisinin yoğun olacağına da değinen Mustafa Kara, işletme müdürlerinin kendi bölgelerindeki piknik mesire yerlerinin durumlarını gözden geçirmelerini, eksiklikleri tamamlamalarını, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde temiz ve bakımlı hale getirmelerini istedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir