Ormancılık Sektörünün Sorunları Konuşuldu

Ormancılık Sektörünün Sorunları Konuşuldu
24 Kasım 2016

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nda, ağaç ve ağaç ürünlerin işlenmesi sektöründe faaliyet gösteren 21 no’lu Meslek grubu temsilcileriyle bir araya geldi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda; Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Bölge Müdür Yardımcısı M. Ozan Cevizli, Orman İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Bahri Durmaz, Çanakkale Orman İşletme Müdürleri, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Murat Aydoğdu, 21 no’lu Meslek Komite Başkanı Hüseyin Şen, Komite üyeleri Ahmet Oytun, Metin Değirmenci ve ağaç işleme sektöründe faaliyet gösteren üyeler ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

Gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seçuk Semizoğlu konuşmasında; “Üyelerimizin talep ve ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik hedef odaklı çalışmalarımızı bu hafta ağaç ve ağaç ürünlerinin işlenmesi sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizle gerçekleştiriyoruz. İlkini 2014 yılında o dönemde bağlı olduğumuz Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız toplantıyı bu sene kendi Bölge Müdürlüğümüz ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Odamızın 21 no’lu Meslek Komitesi tarafından Yönetim Kurulumuza iletilen talep ile Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerini sorun ve çözüm önerilerini aynı platformda görüşmek üzere Meslek grubu üyelerimizle bir araya getirdik. Toplantımıza katılım sağlayan başta Orman Bölge Müdürümüz olmak üzere tüm katılımcılarımıza gösterdikleri ilgi için şimdiden teşekkür ederim” dedi.

Meslek grubu üyeleri tarafından; orman ürünlerinde kalın kültür ince kültür ayrımının olması, Kızılçam ağacının kütük olarak tedarik edilmesi, bölgede Kızılçam ihtiyacının karşılanamaması, Kızılçam satışının Müdürlük tarafından arttırılması, ihaleye çıkan ağaçlarda kuturlarda yaşanan sıkıntılar, ince kuturların sanayide kullanılacak şekilde olduğu ve bunun fiyatının ayrı değerlendirilmesi, ihalelerde açık arttırmalarda yaşanan sıkıntılar, ağaç taşıyan kamyon tonajlarının artması sebebiyle orman yollarına girememesi, ağaç kesim oranlarının arttırılması konusunda yaşanan problemler ve çözüm önerileri gündeme getirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir